MicroStrategy CEO su Michael Saylor Elon Musk ı Tebrik Etti

0 1

MicroStrategy CEOsu Michael Saylor Tesla CEOsu Elon Muskı firmasının Bitcoine yaptığı 15 milyar dolarlık yatırımdan ötürü tebrik etti ve şöyle bir tweet attı:

“Tebrikler Elon Musk. Bitcoini bilançolarına ekledikleri için Teslaya teşekkür ederiz. Bu liderlikten bütün dünya yararlanacak”

Teslanın Bitcoin satın almasıyla ilgili haberler dünya medyasında hızlıca yayıldı ve Bitcoin fiyatını 43 bin doların üzerine tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseltti.

MicroStrategy Etkisi

Saylor MicroStrategy tarafından yapılan yoğun  Bitcoin alım programını yönetiyor ve yazılım şirketi geçtiğimiz yıl 25 milyar dolarlık kripto para birimi satın aldı. 

Bu ayın başlarında Saylor koronavirüs salgınının neden olduğu aşırı para basma politikası ve enflasyon riskine karşı şirketin yatırım yapmak için yeni varlıklar aradığını açıklamıştı. Saylor “Altının getirisi Bitcoin kadar karlı görünmüyordu” dedi.

Aralık 2020de Saylor Muskın bir tweetine yanıt vererek: “Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız TSLA $ bilançosunu USDden BTCye dönüştürün.” demişti. 

Musk ise “bu kadar büyük işlemlerin mümkün olup olmadığını” merak etti. bunun üzerine Saylor “Kaynaklarımı ve bilgilerimi sizinle paylaşabilirim” diye teklifte bulunmuştu.

MicroStrategy CEOsu diğer şirketleri Bitcoine yatırım yapmaya teşvik etmek istiyor; Firma geçen hafta kurumsal yatırımcıları hedefleyen bir dizi “Şirketler için Bitcoin” oturumları düzenlediği “World.Now” konferansına ev sahipliği yaptı. Bu konferasta Tesladan temsilciler de olabileceği iddia edildi.

Etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında Saylor “kıt bir dijital güvenli liman varlığı” olarak “birçok şirketin” Bitcoin trendini takip etmesini ve bilançolarını Bitcoine dönüştürmesini beklediğini söyledi.

Saylor Muska “S&P 500deki diğer firmaların sizin liderliğinizi takip edeceğini” tavsiye ederken ilk kıvılcımı harekete geçirmiş olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku