Tesla CEO su Elon Musk Bu Sefer de Bitcoin e (BTC) El Attı!

0 0

Popüler teknoloji girişimcisi ve Tesla CEOsu Elon Musk Twitter biyografisini “Bitcoin” i içerecek şekilde değiştirdikten sonra bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Şu anda Muskın biyografisi kendisi de bir Bitcoin savunucusu olan Twitter CEOsu Jack Dorseyin sahip olduğu biyografi ile belirgin bir benzerlik paylaşıyor.

Bununla birlikte daha da haber değeri taşıyan şey Muskın bu eyleminin Bitcoinin fiyatının 15 dakika içinde yüzde 10 oranında artmasına katkıda bulunmuş olabileceği gerçeğidir. An itibariyle BTCnin fiyatı grafiklerde yükselmeye devam ediyordu.

Musk’ın güncellemesi özellikle de çoğu girişimcinin Dogecoin hakkında tweet atmasını beklediği için sürpriz oldu. Dogecoin coşkusunun sürdüğü anlarda Muskın Bitcoine yönelik bir harekette bulunması oldukça ilginç.

Muskın bu davranışı kripto para biriminin grafiğindeki tüm düşüş göstergelerine meydan okuyarak lider kripto para birimini bir anda yükseklere taşıdı. Günlük kapanış fiyatı fiyatın yakın gelecekte nereye gideceğine karar verecektir.

Bitcoin 42 Bin Dolar Seviyesine Tekrar Ulaşabilir mi?

Aşağıdaki grafiğe göre balina oranı 09 seviyesine yükseldi bu da balinaların varlıklarını satmak için beklediğini gösteren bir düşüş göstergesi. Bu gösterge düşüş seviyesine yaklaşırken tek mantıklı sonuç düşüştü.

Bununla birlikte Elon Muskın müdahelesi bu zincir üstü göstergenin çılgın kitle tarafından göz ardı edilmesine neden oldu.

Bu göstergelere ek olarak madenciler ayrıca BTC varlıklarını borsalara yatırıyorlardı ve bu da başka bir düşüş bulgusu. Madenciler Bitcoin topluluğunda sabit bir satış baskısı kaynağıdır bu nedenle madencilerden gelen büyük bir yatırım genellikle bir satışın işaretidir.

Kritik arz bariyerinin 36.500 dolar ile 38 bin dolar arasındaki kapanışı fiyatın yakın vadede nereye gideceğini belirleyecektir.

Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış lider kripto paranın 40 bin doları ve belki de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin doları tekrar test etmesine imkan sağlayabilir. Fiyatın bu seviyenin üzerinde kapanmaması Bitcoinin konsolidasyon aşamasını uzatabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku