Tesla CEO su Elon Musk: Bitcoin Geniş Kitleler Tarafından Kabulün Eşiğinde

0 0

Son günlerin en popüler uygulaması olan Clubhousede açıklamalarda bulunan Tesla CEOsu Elon Musk lider kripto para birimi Bitcoinin (BTC) geleneksel finansa girmenin eşiğinde olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz ay yaptığı açıklama ile Bitcoin ile ödeme almaya açık olduğunu belirten Musk Bitcoine olan desteklerini şu sözlerle açıkladı;

“Ben bir Bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Bitcoin geleneksel finans uzmanları tarafından kabül görmenin eşiğinde.”

Geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile hem Bitcoini hem de Dodgecoini hareketlendiren Musk Twitterdaki 45 milyona yakın takipçisine atıfta bulunarak söylediklerime dikkat etmeliyim piyasayı etkileyebilir dedi.

“Benim için en eğlenceli sonuç..Dogecoinin gelecekte dünyanın lider kripto para birimi haline gelmesi olacaktır. Bazen Dogecoin hakkında şakalar yapıyorum ancak bunlar gerçekten şaka amaçlıdır. Dogecoin kripto paralar ile dalga geçmek amacıyla yapıldı ancak kader ironiyi sever.”

Elon Musk geçtiğimiz hafta Bitcoin 30.000 doların altına düştükten sonra Twitter biyografisine #bitcoin yazarak Bitcoinin aniden yüzde 20 artış yaşamasına neden olmuştu. Musk tarafından atılan bu tweetinin ardından tekrardan gerileyen lider kripto para birimi yazım itibari ile 33.649 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Muskın Clubhouse konuşmasının ardından yapılan yorumlar ise Musk son hamlesi ile uzun vadeli olarak Bitcoin fiyatını artırmayı başaramadı bu yüzden Tesla ile yeni bir Bitcoin hamlesi gerçekleştirebilir yönünde oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku