İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth in Servetinin, Kripto Para Birimlerindeki Net Değeri Ne Kadar?

0 0

İngiltere kraliçesi ikinci Elizabethin kripto para birimlerine ilgi duyduğunu ifade eden haberler 2020de blockchain topluluğu içinde büyük bir heyecan yaratmıştı.

İngiliz Blockchain Derneği dergisinin altıncı baskısını kraliçeye gönderdikten sonra kraliçeden bir teşekkür mektubu aldı. Kripto para piyasasındakiler kraliçe gibi önemli bir figürün tomurcuklanan sektörü fark ettiğini öğrenince büyük sevinç yaşadılar.

Kripto para birimleri bugünlerde Birleşik Krallıkta çok büyük ilgi görürken meraklı yatırımcılar Kraliçenin kripto bilincinin bir patlamaya mı yoksa başka bir şeye mi dönüşeceğini merak ediyor. Bu henüz bilinmiyor olsa da şunu bilmek ilginç: Kraliçe tüm servetini  listedeki ilk 10 kripto paraya koyarsa miktarı ne kadar olurdu?  

Kraliçenin Net Serveti

94 yaşındaki kraliçenin inanılmaz derecede zengin olduğu bir sır değil. Kraliçe’in portföyü elmastan sanata saraylardan mülklere çiftliklere ve abartılı favorisi atlara kadar zengin bir yatırım yelpazesini kapsıyor.

 2020de yayınlanan The Sunday Times Zenginler Listesinde Kraliçe 372inci  sırada yer alıyor ancak yatırımlarını etkileyen son piyasa çöküşü olmasaydı daha üst sıralarda yer alabilirdi. Haber portalı geçen yıldan beri majestelerinin tahmini servetinden 20 milyon sterlin azaldığınıi ortaya çıkardı.

The Timesa göre Kraliçe II. Elizabeth’in net değeri 350 milyon sterlin civarında. Bu onu Kraliyet ailesinin açık ara en zengin üyesi yapıyor. Forbes tüm İngiliz monarşisinin toplam net değerinin yaklaşık 725 milyar sterlin olduğunu ortaya çıkardı.

Servetin Kripto Paralarda Değeri Ne Kadar?

Kraliçe’in şu anki 350 milyon sterlin değerindeki net değerine dayanarak ilk on tokenın en son işlem oranlarına göre değerlerine bakalım. İlk olarak kraliçenin lider kripto para birimi olan Bitcoindeki serveti 12.400 BTCnin üzerindedir. Bu kabaca 416.500 ETHye denk geliyor.

Listedeki üçüncü olan XRPye dönüştürüldüğünde Kraliçenin net değeri yaklaşık 1.623e ulaşıyor. Ayrıca toplamda yaklaşık 480 Tether ve 962100 Bitcoin Cash (BCH) olacaktır. Bitcoin SV için Majestelerinin serveti yaklaşık 226 BSVde tamamlanır.

Tahmini 350 milyon sterlin net değer de 3.23 LTC (Litecoin) 173.33 EOS 11.73 BNB (Binance Coin) ve 191.54 XTZye (Tezos) dönüştürülebilir.

Kraliyet Ailesi Kripto Paraları Araştırıyor mu?

Kraliyet ailesinin hiçbir üyesi tarafından kripto para birimleriyle ilgili olarak kamuya açık bir bir açıklama yada destek mesajı yayınlanmadı. Benzer şekilde bu tür tokenlar söz konusu olduğunda herhangi bir kraliyet üyesi tarafından hiçbir itiraz ve karşıtlık da ifade edilmemiştir. Kraliçenin İngiliz Blockchain Derneğinin dergisine verdiği yanıtın geçen yıl dikkatleri üzerine çekmesinin nedeni muhtemelen buydu.

Ancak bazı dolandırıcılar sahte projelerinde kraliyet mensuplarının isimlerini kullanmaktan kaçınmıyorlar. Örneğin bir Bitcoin dolandırıcılığı vakası Sussex Dükü Prens Harry ve Düşesi Megan Markleın projeyi desteklediğini söyleyerek tepki çekmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku