Tesla 1.5 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

0 2

Tesla yakın tarihli bir SEC dosyasında 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldığını açıkladı. Ortaya çıkan raporda şu ifadelere yer verildi;

“Ocak 2021de yeterli işletme likiditesini sürdürmek için gerekli olmayan nakit getirilerimizi daha da çeşitlendirmek ve maksimize etmek için bize daha fazla esneklik sağlaması adına yatırım politikamızı güncelledik. Yönetim Kurulumuzun Denetim Komitesi tarafından usulüne uygun olarak onaylanan politikanın bir parçası olarak bu tür nakitlerin bir kısmını dijital varlıklar külçe altın altın takası yatırım fonları ve diğer varlıklar dahil olmak üzere belirli alternatif rezerv varlıklarına yatırabiliriz. Daha sonra bu politika kapsamında Bitcoine toplamda 1.50 milyar dolar yatırım yaptık ve zaman zaman veya uzun vadede dijital varlıkları edinebilir ve tutabiliriz. ” 

Haberin ortaya çıkmasının ardından lider kripto para birimi Bitcoinin (BTC) fiyatı 43.500 doların üzerine çıktı.

Tesla tarafından yapılan bu hamle MicroStrategy CEOsu Michael Saylorun Elon Muska Bitcoin alması için öneride bulunduktan sadece bir ay sonra geldi. 

“Hissedarlarınıza 100 milyar dolarlık bir iyilik yapmak istiyorsanız TSLA dolarlık bilançosunu USDden #BTCye dönüştürün. S&P 500deki diğer firmalar liderliğinizi takip eder ve zamanla 1 trilyon dolarlık bir iyilik haline gelir”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku