Terra (LUNA) Yeni Kurtarma Planını Açıkladı! İşte Detaylar

547

Perşembe günü Terraform Labs, Terra (LUNA) ve UST stablecoin’ini kurtarmak için üç yeni acil durum önlemi önerisinde bulundu. Şirket, topluluk havuzunda bulunan tüm UST’ler ile ilgili yakım işlemi , cüzdanda kalacak olan 371 milyon UST çapraz zincirini Ethereum blockchain’inde yakmayı ve ağ yönetişim saldırılarından korunmak için 240 milyon LUNA’yı pay etme önerisinde bulunduğunu bildirdi.

Terraform Labs, Terra (LUNA)’yı toparlamak için UST yakımı yapacak

Twitter üzerinden duyurulan paylaşımda Terra, LUNA’nın ciddi şekilde seyreltilmesini önleme ve UST yakımları gerçekleştirilecek. Do Kwon, Twitter hesabından temel havuz boyutunu genişletmek ve UST’yi yakmak için 1164 ‘’Agora’’ adı verilen bir teklif önerisinde bulunduğunu açıkladı. Teklif, çoğunluğu lehte olmak üzere 450 milyon oy aldı. Terraform Labs, LUNA’yı kurtarmak ve UST’yi yeniden yerleştirmek için acil durum önlemlerini uygulamaya başladı. Şirket, Agora önerisi kapsamında topluluk havuzunda 1 milyardan fazla UST yakımı gerçekleştirmeyi ve kalan 371 milyon UST çapraz zincirini Ethereum ekosistemi üzerinden yakmayı hedeflediklerini şu sözlerle dile getiriyor;

“TFL ayrıca üç acil durum eylemi daha başlatıyor: 1. Topluluk havuzunda kalan UST’yi yakma önerisi. 2. TFL, Ethereum blockchain’i üzerinde kalan 371 milyon UST çapraz zincirini yakacak. 3. TFL, ağ yönetişim saldırılarına karşı savunmak için 240 milyon LUNA’yı riske attı.”

Terra (LUNA) Yeni Kurtarma Planını Açıkladı! İşte Detaylar

Likidite teşviki olarak Ethereum’da olan UST, Terraform Labs tarafından yakılacak. Ayrıca şirketin şu anda UST varlıklarının geri kalanının yakım işlemi oranını artırmanın en iyi yollarını araştırdıklarını da belirtiyor. 240 milyon LUNA hissesi ile şirket, Terra’nın ekonomisini güçlendirmeyi ve yönetim saldırılarını önlemeyi hedefliyor.

SEC, Terra’yı araştıracak

Üç önlemin hepsinin uygulanması, sistemdeki zincir üstü takas spreadlerinin düzeltilmesine yardımcı olacağı ve bunun da UST’yi tekrar sabitlemesi bekleniyor. Bu arada Terra Analytics, LUNA’nın dolaşımdaki arzının 12 Mayıs’ta 4.355 milyar artış yaşadığını açıkladı. Ayrıca, son iki saat içinde 1 milyardan fazlası ihraç edildi. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen kısa süre önce Terra’nın UST stablecoin’indeki riskleri eleştirirken, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) UST’ye karşı  soruşturma başlattığı söyleniyor.

Terra (LUNA) Yeni Kurtarma Planını Açıkladı! İşte Detaylar

ABD doları ve LUNA fiyatının sadece iki gün içinde yaşadığı düşüşle UST’nin sabitlenmesi, SEC’i olaya dahil etmiş görünüyor. Ayrıca, para yöneticilerinin katılımı ve blockchain’e koordineli bir saldırı olasılığı da SEC’i araştırmaya teşvik edebilir. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku