Ünlü Ekonomistten Bitcoin İçin “Çöküş” Tahmini

1.343

Birleşik Devletler’in popüler ekonomistlerinden Peter Schiff, Bitcoin (BTC)’in 30 bin dolar seviyesini kalıcı olarak aşağı yönlü kırması durumunda “çöküş” yaşayacağını ve 10 bin dolar seviyesinin daha da altını görebileceğini belirtti. Ünlü ekonomist, lider altcoin Ethereum’daki zayıflığın BTC’nin çöküşünü “yüksek ihtimalli bir sonuç” haline getirdiğini düşünüyor. Detaylar şu şekilde…

Popüler ekonomist Bitcoin için 30 bin dolar seviyesine dikkat çekiyor

Son bir haftalık süreçte Bitcoin yüzde 17.5, 2022 genelinde ise yüzde 33.2 değer kaybederken popüler ekonomist Peter Schiff, 30 bin dolar seviyesinin önemini vurguluyor. Popüler ekonomist Schiff, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında 30 bin dolar seviyesinin altına kalıcı bir şekilde düşmesi durumunda Bitcoin (BTC)’in “büyük ihtimalle” 10 bin dolar seviyesinin altına gerileyeceğini düşünüyor.

2021’deki Çöküşü Bilen Analistten Kritik Bitcoin Yorumu!

Lider kripto para birimi Bitcoin sabaha karşı 10 aylık bir süreç sonrası kısa süreliğine ilk kez 30 bin doların altını gördü. Bununla beraber 29.944 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), bu seviyelerde yapılan tepki alımlarıyla beraber yeniden 31 bin dolar seviyelerinin üzerine yükselmeyi başardı.

“Ethereum’daki zayıflık ihtimali artırıyor”

Bir diğer yandan lider altcoin Ethereum hakkında da yorumlarını belirten ünlü ekonomist, Ethereum’un 2.400 dolarlık desteği kırdığına dikkat çekerek, “Ethereum’un 1.800 doları test etmesi muhtemel. Eğer Ethereum 1.800 doları test ederse Bitcoin’in 30.000 doların fazlasıyla altına inmeme ihtimali yok. Böyle bir düşüş beraberinde çöküşü getireceği için Ethereum’daki zayıflık Bitcoin’in çöküşünü yüksek ihtimalli bir sonuç haline getiriyor” sözlerini de ekledi.

Ayrıca altın hakkında da yorumlarını belirten Peter Schiff, FED’in faiz artırımlarının resesyona yol açıp enflasyonu düşürmeyeceğini düşündüğünü belirterek, “Yatırımcılar bunu fark ettiğinde altın yükselecek” yorumlarında da bulundu. Açıklamasında FED Başkanı hakkında da yorumlarda bulunarak Jerome Powell’ın, FED’in şişirdiği ekonomik balon hakkında bir fikri olmadığını söyledi ve konuyu şu kelimelerle açıkladı:

“12 yıldır para bedavaydı ve Wall Street’te daha önce yapılmamış büyük hatalar yapıldı. Enflasyonla mücadele yeni bir finansal krize yol açacak”

Lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 3.2 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise BTC, 31.307,11 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin ve kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku