FTX Çöküşünü Bildi! Sırada Bu Kripto Para Borsaları Var!

44

Wave Financial CEO’su, daha fazla kripto para borsasının çökme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten açıklamalarda bulunmuştur.

Kripto para borsaları çökebilir

Yönetimi altında 1 milyar doların üzerinde bir kripto varlık yöneticisi olan Wave Financial, kripto borsası FTX’in çöküşünü sıfır müşteri kaybıyla yönetmeyi başardı. Şimdi diğer borsalarla ilgili potansiyel riskler konusunda uyarı veriyor. Wave Financial CEO’su David Siemer yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Gerçekten çöküşten bir veya iki hafta önce müşteriler için FTX’te varlıklarımız vardı. Ancak neler olup bittiğini biliyorduk, çok önceden neler olduğunu duymaya başladık ve gerçek bir sorun çıkmadan tüm varlıkları elden çıkardık.”

Kripto Para

Daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere FTX, Kasım ayında iflas koruması için başvuru yaptı. Ardından yüzbinlerce müşteriyi borsada dondurulan fonlarla bıraktı. ABD savcıları geçen hafta eski CEO Sam Bankman-Fried’i dolandırıcılık ve kara para aklamayla suçladı. Siemer, acının orada durma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Ardından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Beklentimiz, bir sürü başka borsanın olması, hatta bazıları ilk 10’da bile, muhtemelen işlevsel olarak da iflas etmiş olan borsalar.” ” Bu borsaların ne zaman patlayacaklarını görmek için oturup bekliyoruz.”

Sıkıntılı olan kripto varlıkların kapatılması

Siemer, Wave Financial’ın risk yaklaşımının, firmanın şu anda sıkıntılı varlıkları kapatmak için kullandığı kripto ayı piyasasında güçlü bir bilanço korumasına yardımcı olduğunu söyledi. Varlık yöneticisi, Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunan iflas etmiş kripto borsası Voyager Digital’in varlıkları için teklif verenler arasında yer aldı. Wave ayrıca yakın zamanda İsviçre merkezli yatırım şirketi Criptonite Asset Management’ı satın alma niyetini duyurdu. Siemer yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Geçen hafta iki şirkete teklif verdik.” “Birkaç ay önce bir satın alma işlemini tamamladığımızdan bahsetmiştim. Bu da oldukça sıkıntılı, iflas gibi sıkıntılı değil ama paranın bitmesi. Ayrıca muhtemelen teklif vereceğimizi düşündüğümüz üç şirket daha var, kriptoda işler gerçekten ucuz.”

Kripto Para

Siemer, alandaki büyük alıcıların çoğu artık oyunda olmadığı için fiyatların düştüğünü söyledi. Şirketin CEO’su son olarak sözlerine şunları ekledi:

“Teklifler yaptığımız birkaç anlaşma bulunuyor, onlara kelimenin tam anlamıyla sıfır ve ufacık bir hisse senedi sunuyoruz. Onu alacağız çünkü ya öyle olacak ya da ışıkları söndürecekler. Bu gerçekten tamamen taktiksel” “2018’de şirketi kurduğumuzda yaşadığımız ilk kripto kışı tamamen savunmadaydık. Bu eğlenceli değildi. Hayatta kaldık ama tüm yaptığımız buydu ve bu sefer bundan faydalanmak için hazırlandık.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku