Terra (LUNA) Kabusu ABD Gündeminde: Kurtarma Planı Açıklandı!

618

 

Terra (LUNA), ivme kaybetmeye devam ediyor. LUNA, yüzde 81 düşüşla an itibariyle 6.05 dolardan işlem görüyor. UST ise sabitlenmeye devam ederek 0,80 dolara ulaşmayı başardı. Ancak, stablecoin daha sonra tekrar değer kaybetti ve an itibariyle 0.44 dolardan işlem görüyor.

Kaos devam ediyor: TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA), devasa oynaklık sergiliyor

TerraUSD (UST), son 24 saatte 0.40 ile 1.0 dolar arasında sert dalgalanmalar gerçekleştirerek büyük bir oynaklık gösterdi. Terra ekossiteminin DeFi’deki toplam değer kilitli (TVL) son 24 saatte yüzde 52 düştü. Bildiğimiz gibi UST algoritmik bir stabilcoin.UST 1.0 doların altında işlem görmeye devam ettikçe, ekosisteme giderek daha fazla LUNA basılıyor ve bu da arzın talepten fazla olmasına neden oluyor. Bu nedenle, LUNA fiyatı haftalık grafiklerde yüzde 80’den fazla düştü, düzeltmelerin çoğu son dört günde gerçekleşti.

Luna Vakfı, ivedi olarak bazı önlemler başlattı. Vakıf, aldıkları yeni bir karar ile 1,5 milyar dolarlık kredi verecek. Bu kredinin 750 milyon doları Bitcoin, geri kalan yarısı ise UST şeklinde verilecek. Ancak, UST’de devam eden satışlara bakıldığında, bu aşamada bu önlem yeterli görünmüyor. Öte yandan Binance gibi popüler kripto borsaları Pazartesi günü LUNA ve UST için para çekme işlemlerini askıya aldı.

Kurtarma planı açıklandı: ABD’li politikacılar rahatsız

Bu aşamada Terra ekosistemi için işler oldukça kötü görünse de, kurucu Do Kwon işlerin yoluna gireceğini iddia ediyor. Birkaç saat önce Do Kown, Terra’nın UST stablecoin’i için bir kurtarma planı üzerinde çalıştığını tweetledi. Kripto para sektöründeki söylentiler, Terra’nın ana kuruluşu olan Luna Vakfı’nın stablecoin’i UST’yi korumak amacıyla 1 milyar dolar toplamak için kripto yatırımcıları ile toplantılar yaptığını iddia etti.

Konuya aşina olan kaynaklar, Vakfın endüstrinin en büyük yatırım firmaları ve piyasa yapıcılarından bazılarıyla aktif görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Tüm gözler Do Kwon’un bunu başarıp Terra’yı tehlikeli sulardan çıkarıp çıkaramayacağında.UST’nin çöküşü, ABD milletvekillerinin de dikkatini çekti. Eğer altcoin LUNA’nın piyasa değeri UST’den daha düşük olursa, Terra projesinde UST’nin dengesini korumak için yeterince fon kalmaması problemi ortaya çıkabilir. Bu da tabii ki UST için bitiş anlamına geliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku