Tepedeki isim söyledi: ABD kripto paralarda öncü olmalı

0 2

ABDli düzenletici kurumun başındaki isim Tarbert “ABDnin dünyaya bu teknolojide öncülük etmesi gerektiğini ve aşırı sıkı kuralların bu önemli piyasadaki gelişmeleri önleyebileceğini düşünüyorum.” dedi

Emtia Vadelileri İşlem Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath P. Tarbert ABDli diğer düzenleyici kurumlara kripto paraları düzenleme konusunda ihtiyaçlara göre yaklaşık benimsemeleri çağrısında bulundu.

Tarbert Harvard Business Law Review tarafından yayınlanan bir makalede “Güçlü regülasyon için çerçeve” konusunu değerlendirdi.

TRUMP: BİTCOİNİN PEŞİNE DÜŞÜN

Finansal teknolojiye ilişkin gelişmelere ve kripto varlıklara değinen Tarbert “ABDnin dünyaya bu teknolojide öncülük etmesi gerektiğini ve aşırı sıkı kuralların bu önemli piyasadaki gelişmeleri önleyebileceğini düşünüyorum.” dedi.

Tarbert daha fazla ihtiyaca yönelik ve hedefli kuralların uygun olabileceğini ve dijital varlık piyasalarına bireysel katılımın artmasıyla birlikte bunun özellikle önem kazanacağını söyledi.

CFTCnin bu çabayı tek başına göstermemesi gerektiğini CFTCnin çerçevesinin prensiplere dayalı düzenlemeler kullanılmasına yönelik olarak uygun durumları incelemesi için diğer regülatörleri cesaretlendirmeyi umduğunu ekledi.

Tarbert “Hedef zayıf bir düzenleme ya da düzenlemelerin azaltılması değil. Hedef güçlü regülasyon.” dedi. CFTC mart ayında kripto paralarla ilgili en son açıklayıcı kılavuzunu yayınlamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku