Temel on-chain analizi, BTC nin % 50 lik bir artış sonrası gerileyebileceğini gösteriyor

0 24

BTC geleneksel pazarlardaki belirsizliğe rağmen bir kez daha yükselmeye başladı. Önde gelen ABD borsa endeksleri için % 1lik bir kayıptan sonra Bitcoin 2018in başından bu yana ilk kez 16.000 Doları geçti.

Coin şu anda yıllık ve çok yıllı en yüksek 16.450 Dolardan işlem görüyor. Bitcoin boğa durumu için bir galibiyetle günlük mumunu 16.000 Dolarlık düşük bir teknik seviyenin üzerinde kapattı.

Analistler yine de bir düzelme beklemeye başladı. Temel destek seviyelerinin üzerindeki tutarlı kapanışlara rağmen belirli on-chain eğilimler ve teknik eğilimlerin ayıları tercih etmeye başlaması nedeniyle bir geri çekilmenin muhtemel olmasından korku duyuluyor.

Birçoğu Bitcoinin bu pazarın beklentilerini sıfırlayacağı ve normalde tepelerin yakınında gerçekleşen kaldıraçlı spekülasyon miktarını en aza indireceği için bu noktada düzeltmenin sağlıklı olacağı görüşünü savunuyor.

Kripto veri firması Cryptoquantın CEOsu Ki Young Ju yakın zamanda aşağıdaki grafiği paylaştı ve potansiyel bir düzeltme geldiğini işaret etti. Grafik Bitcoinin fiyat hareketini ve bir borsa balina oranını (24 saatlik hareketli ortalama) gösteriyor. Bu oran borsalarda ne kadar Bitcoin balina adresi yatırıldığını tasvir etmeye çalışıyor.

Grafik BTCyi borsalara yatıran balinaların sayısında bir artış olduğunu ve bunun da bir geri çekilmeyi tetikleyebileceğini gösteriyor.

Kripto Quant CEOsu Ki Young Ju tarafından yapılan analiz ile son birkaç hafta içinde btcnin fiyat hareketinin grafiği
 

Diğer analistler önümüzdeki günlerde düzeltmenin olabileceğini söyledi.

Bazıları Bitcoinin bir günlük mum grafiği ile Göreceli Güç Endeksi arasında oluşan düşüş eğilimi gibi diğer teknik eğilimlere değindi.

Ancak bazıları piyasanın bir adım daha yükseğe çıkmasını bekliyor. Daha önce BTC rallisini doğru tahmin eden bir analist CNBCde üst seviyelere yaklaşan BTCnin düşeceğini söylemenin mantıklı olmadığını söyledi.  

“Her şey gözlerimizin önünde oluyor. Fomo bir iki güne olacak ancak küçük bir fomo ordusu yakında tuzağa düşmek üzere. Bir üst yakın.”
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku