Hackerlar, DAI de 2 milyon Dolar ele geçirirken, Akropolis Defi protokolü durdu

0 1

Hackerlar Cebelitarık merkezli merkezi olmayan finans protokolü Akropolisteki birikim havuzlarından yararlanarak 2 milyon Dolardan fazla stablecoin ele geçirdikleri bildirildi.

Şirket Twitter aracılığıyla 12 Nisanda birikim havuzlarında bir dizi akıllı sözleşme üzerinde yürütülen bir hack tespit ettiğini söyledi. Akropolis hackerlar tarafından hedeflenen alanların iki kez denetlendiğini ve sadece “Curve Y ve Curve sUSD birikim havuzlarını” içerdiğini belirtti.

Ethereum Blockchain kayıtları bilgisayar korsanlarının söz konusu birikim havuzlarını kullanarak 2.030.850 DAIden daha fazla ele geçirdiğini gösteriyor. Daha sonra fonları farklı bir adrese transfer ettiler.

Akropolis o zamandan beri web sitesinde fonların çoğunluğunun güvenli olduğunu ve tüm stablecoin havuzlarını duraklatacağını belirten bir bildiri yayınladı. Firma durumdan etkilenen kullanıcılara geri ödemenin yollarını araştırdığını ekledi.

Akropolisin kurucusu ve CEOsu Ana Andrianova saldırının Ekim ayında merkezi olmayan Harvest Finance protokolüne benzer şekilde yapıldığı iddialarına itiraz etti. Bu durumda hackerlar Defı projesinin havuzlarından 24 milyon Dolardan fazla aldı ve renBTC (rBTC) için değiştirebildi.

Akropolisin akıllı sözleşmelerini denetleyen güvenlik şirketi Certik bu durumda bilgisayar korsanları tarafından kullanılan iki saldırı vektörünü kaçırdı. Ayrıca şirketin bu yıl üç kez saldırıya uğrayan BZX kredi protokolü üzerinde denetimler yaptığı bildirildi.

Crypto analytics firması CipherTracein Salı günü bildirdiği veriler merkezi olmayan finans protokollerindeki hacklerin 2019da “neredeyse ihmal edilebilir” olmasına rağmen şimdi hırsızlık ve hacklerden kaynaklanan kripto kayıplarının % 20ini oluşturduğunu gösteriyor.

Raporda Defıdeki artış hackerları cezbeden şeydi ve bu yıl sektör için en fazla saldırıya neden oldu” bilgisi yer aldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku