Temel fraktal analize göre, BTC yakında 14 bin Doları yeniden test edecek  

0 2

Bitcoin bu hafta başlarında görülen 15.975 Dolar seviyesinden bu yana önemli ölçüde düştü. Bugün erken saatlerde 14.300 Dolar seviyesini gören BTC daha sonra 15 bin Dolara geri döndü.

Analistler destek olarak tutulan 14.000 $ lık düşük seviye olarak bunu yükseliş görüyor. Uzun zamandır BTC için teknik bir öneme sahip olan 14.000 Dolar 2019daki ralli sırasında en yüksek seviyeler olarak hareket etti ve 2017 yıllık mum kapanışını da işaretledi.

Boğaların kontrol altında görünmesine rağmen bir analist BTCnin yakında 14.000 Doları yeniden test edebileceğini söyledi.  

Bitcoinin son birkaç hafta içindeki fiyat hareketini ve varlığın şu anda gördüğüne benzer bir ralli gördüğü Mayıs 2017deki duruma ürkütücü bir şekilde benzediğini gösteren aşağıdaki grafikte BTCnin mevcut durumda söz konusu fraktalın oynadığı zamandan yaklaşık on kat daha yüksek olması ilginç olarak değerlendiriliyor.

Fraktal analiz Bitcoinin önümüzdeki hafta iki kez 14.000 Doları tekrar test edeceğini ve daha sonra 14.000 Dolara sahip olması durumunda rallisine devam edeceğini gösteriyor.

Kripto yatırımcısı Coiner Yadox ([email protected]) tarafından 2017 rallisinin fraktal analizi ile son birkaç hafta içinde BTCnin fiyat hareketinin grafiği

Bu fraktali paylaşan yatırımcı Ağustos ayı sonunda BTCnin 9.755 Dolara ulaşacağı tahmininde bulundu. Bir hafta sonrasında ise Bitcoin tahmine çok yakın olan 9.800 Dolara hızlı bir düşüş yaşadı.

Orta vadeli eğilim olumlu olmaya devam ediyor

Bitcoinin uzun vadeli eğilimi olumlu olmaya devam ediyor. Bir Bitcoin milyarderi olan Tyler Winklevoss geçtiğimiz günlerde BTCnin son fiyat hareketi ile ilgili olarak şu yorumu yaptı:

“2020 bitmeden önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını göreceğimizi düşünüyorum. Fiyat bir aydan kısa bir sürede 10kdan neredeyse 14kya yükselmiş olsa da henüz bir yükselişe gitmedi. 3-5 bin dalgalanma görmeye başladığımızda boğalar kaçacak.”

BTCnin ilerleyen yıllarda 500.000 Doları aşabileceğini de sözlerine ekledi. Coin başına 500.000 Dolar Bitcoine altından daha yüksek bir piyasa değeri verecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku