Telegram kurucusundan facebook ve instagram a eleştiri

0 0

Telegramın kurucusu Pavel Durov Durovun adını ve imajını kullanarak korsan reklamlardan para yaptıkları için Facebook ve Instagrama ateş püskürdü. 

Durov 17 Haziranda Rus Telegram kanalı aracılığıyla teknoloji devlerini kullanıcıların şikayetlerini duymamazlıktan gelmek ile suçladı. 

“Bir yıldan uzun bir süredir Facebook ve Instagram benim adımdan başlatılan dolandırıcılığı tanıtan reklamlardan para kazanıyor. Bu işlemler Facebookun moderatörleri tarafından onaylanıyor bu da reklamların statüsüne izin veriyor böylece insanları yanıltıyor. ”

Facebookun siyasi sansür için yeterli kaynağı var

Durov tarafından belirtilen dolandırıcılıklardan biri sahte Gram token teklifi olarak biliniyor. Durov ayrıca Facebooku çifte standartlarla suçluyor moderatörlerin siyasi sansürü kolaylaştırmak için çok istekli olduklarını iddia ediyor:

 “Facebookun bir yılı aşkın süredir şikayetleri görmezden gelmesi kullanıcıların finansal deneyimsizliğinden gelir elde etmesi durumu kabul edilemez. Rusça konuşan Facebook moderatörleri ekibinin siyasi sansürü kolaylaştırdığı hızı göz önünde bulundurarak şirketin değerlendirmek için yeterli kaynağı var.”

Durov hafta sonuna kadar bu soruna daha fazla dikkat etmesi için Facebooku uyarıyor;  kullanıcıları ise gelecekteki potansiyel bir hukuk savaşı için bu sahte reklamları saklamaya çağırıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku