Covid-19 mücadelesinde kripto para ödülü

0 3

Merkezi olmayan hizmet altyapı şirketi CPUcoin Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (BOINC) ile yeni bir ortak program açıkladı.

Girişim kullanılmayan bilgi işlem gücünü koronavirüs ile ilgili araştırmalara adayacak. 

CPUcoinin CGN Miner platformunu ve BOINC açık kaynaklı yazılımını indirip yükleyen kullanıcılar kullanılmayan bilgi işlem güçleriyle IBM World Community Grid ve [email protected] projelerini destekleyecek ve karşılığında kripto para kazanacak.

[email protected] tedavide ilerleme kaydetmek ve teşhis üretmek için yeni koronavirüsü içeren proteinleri araştırmaya odaklanıyor.

IBM World Community Grid COVID-19 için olası tedaviler olarak belirli kimyasal bileşiklerin etkinliğini tahmin etmeye çalışıyor.

Kullanıcılar CPUcoin tokenleri ile ödüllendiriliyor

CGN Miner platformu birisinin COVID-19 BOINC projelerini desteklediğini tespit ettiğinde kullanıcı Tether ( USDT ) Bitcoin ( BTC ) ve Ether ( ETH ) gibi diğer kripto birimleri için ticareti yapılabilen bir yardımcı token olan CPUcoinleri alacak.

CPUcoin genel müdürü Sean Barger şunları söyledi: 

“CPUcoin herhangi bir bilgi işlem altyapısına sahip değildir bunun yerine CGN Miners olarak da bilinen ağ katılımcılarına aittir. Madenciler CPUCoinin yerel kripto para birimi CPUda bilgisayar zamanlarıyla ödüllendirilir. CPU geliştiriciler tarafından başlatılan ve başlatılacak olan merkezi olmayan hizmetlerin tüketiminin yanı sıra boştaki bilgisayar zamanı madencilerine ödeme yapmak için kullanılıyor.”

Barger CPUcoinin BOINC ile ortaklığının Blockchain ve kripto para şirketlerinin sürekli kurumsal ve ana akım benimsenmesi arayışında “önemli bir kilometre taşı” olduğuna inanıyor. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku