Teknoloji devi Google ın ortak olduğu 3 altcoin

0 8

İnternet devi Google geçen yıldan bu yana alternatif kripto para birimi projeleriyle ortaklıklar kuruyor.

Google ve kurucu ortağı Sergey Brin kripto para birimleri ve Blockchain teknolojisiyle yakından ilgileniyor. Şirketin gelecekte kendi blok zincirini yaratmayı hedeflediği belirtiliyor. Öte yandan Brin geçmişte Ethereum madenciliği yaptığını belirtti. Ayrıca Cardanonun yaratıcısı Charles Hoskinson 2018de Cardano projesini açıklamak için Googleın Londradaki genel merkezine davet edildi. Öte yandan teknoloji devinin girişim kolu olan Google Venturesın Rippleye bir yatırım yaptığı biliniyor.

Bütün bunlar Googleın Blockchaine yoğun bir şekilde eğildiğini gösteriyor. Peki teknoloji devi hangi altcoinler ile doğrudan iş birliği yapıyor?

Chainlink (LINK)

Geçen yılın haziran ayında Google Chainlink ile bir işbirliği imzaladı. Gelişme hem Googledan hem de Chainlinkten yapılan ifadelerle doğrulandı. Bu ortaklığın bir sonucu olarak Google Cloud kullanıcıları Googleın en popüler bulut hizmetlerinden biri olan BigQueryye bağlanmak için Chainlinki kullanabilir. Haber LINKin fiyatı üzerinde de büyük bir etkiye sahipti ve o zamandan beri LINK ciddi fiyat artışları yaşadı.

Hedera Hashgraph (HBAR)

Teknoloji devi birkaç ay önce Hedera Hashgraphın şubat ayında yürütme konseyine üye olduğunu açıkladı. Allen Dayin Google Clouddan yaptığı açıklamada Google Cloudun konsey üyeliğinin bir parçası olarak Hedera ağında bir düğüm çalıştıracağı belirtildi. “Hederanın bugüne kadar elde ettiklerinden ilham alıyoruz ve dağıtılmış dizüstü bilgisayar teknolojisiyle nelerin mümkün olduğunu göstermek için altyapı ve teknolojiler sunmayı umuyoruz” dedi. Bu gelişmeden sonra HBARda LINK benzeri bir fiyat artışı görüldü. Kripto para haberin ortaya çıkmasından sonra yüzde 270 artış gösterdi.

Teta (THETA)

Googleın eklendiği en son proje Theta idi. İnternet devi Google Cloud aracılığıyla video dağıtım ağındaki kullanıcılara yardımcı olmak için Theta Labs ile iş birliği yapıyor. Şirketin ağda 5 milyon THETA tokenini (2.5 milyon $) belirterek protokolün beşinci harici düğümü olacağı belirtiliyor. Birkaç gün önce THETA Samsung ortaklığıyla önemli ölçüde artmıştı. Cryptocurrency Google haberleriyle kısa süre önce düşmeden önce iyi bir mola yakaladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku