Kingdom Trust: Bitcoin artık emeklilik hesaplarında…

0 0

Kripto para birimlerinden ilki olan Bitcoin olmak üzere yatırımcıların tüm dijital para birimlerini kendi bünyesinde barındıran Kingdom Trust hem geleneksel finans sistemini hem de Bitcoini içeren bir emeklilik hesabı başlattı.

Şirket daha önce CoinShares tarafından oluşturulan dijital varlık odaklı emeklilik hesabı Choice Holdingsi satın alarak konuyla ilgili ilk adımı attı.

BU ŞİRKET HER HAFTA 30 MİLYON DOLAR BİTCOİN ALIYOR… TIKLAYIN

Günümüz itibariyle ise 13 milyar dolarlık varlığa sahip çıkan Kingdom Trust 100 bini aşkın emeklilik hesabına destek verirken BTC için de yirmi binden fazla varlığı içeriyor.

BTC için emeklilik hesabı başlatıldı

CoinShares kurucusu Kingdom Trust CEOsu Ryan Radloff ABDde 71 milyon Bitcoin sahibi olduğunu düşündüklerini söyledi.

Radloff “Tahminlerimize göre ABDde Bitcoin sahibi olan emeklilik hesabı olan fakat emeklilik hesaplarında diğer varlıklar ile birlikte Bitcoin bulundurma seçeneği olmayan 71 milyon kişi var” şeklinde bir açıklama yaptı.

Ardından düşüncelerini ifade etmeye devam ederek;

“Bizim yaptığımız şey ise yalnızca Bitcoin alıp satma imkanı değil aynı zamanda emeklilik hesabında bulundurma imkanı da sağlamaktır” dedi.

Emeklilik hesaplarında BTC yer alacak

Radloff Choice ürününün insanlara emeklilik hesaplarını alternatif olması ve kripto varlıklarına yatırım yapma seçeneği sunma arzusu ile yola çıktıklarını anlattı ve “Milli Gelirler İdaresi Bitcoini vergilendirmeye karar verdiğinde Bitcoin IRS ve IRS tarafından denetlenen diğer nitelikli saklama hizmetleri tarafından bulundurulabilir durumda oldu. Bu da Bitcoinin emeklilik hesaplarında bulundurulabilmesini sağladı. Bitcoin topluluğun çoğunluğu emeklilik hesaplarında Bitcoin bulundurabileceklerini bile bilmiyor” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku