Teknoloji Devi Apple dan Bitcoin ve Diğer Kripto Para Ödemelerine Destek!

0 0

Apple Bitcoin ödeme işleyicisi BitPay ile güçlerini birleştirdi. Ön ödemeli BitPay Mastercard sahipleri artık kripto para ile bakiye yüklenebilen kartlarını Apple Payde bir ödeme yöntemi olarak kullanabilirler.

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan RBC Capital Market raporunda Appleın cüzdanında kripto para ödemelerini desteklemeye başlaması durumunda kazançlarını önemli ölçüde artırabileceği bilgisi yer alıyordu. Nitekim teknoloji devi Appledan beklenen hamle hızlı bir şekilde geldi ve beklenen projeyi kendi bünyesinde yürütmek yerine projeyi başlatması için BitPayi seçti. BitPay alıcıların ve satıcıların alternatif olarak kripto para ödemeleri veya fiat para ödemeleri yapmasına veya almasına izin veren en büyük kripto para ödeme işleyicisidir.

Apple yeni ortaklığı aracılığıyla müşterileri arasında kripto para ödemelerine olan talebi ölçümleme fırsatı bulmuş olacak. BitPay kartı Bitcoin Bitcoin Cash Ether ve değeri ABD dolarına endeksli USDC GUSD PAX ve BUSD stabilcoin kullanılarak finanse edilebiliyor. Ön ödemeli BitPay Mastercard şu an için yalnızca ABDliler tarafından kullanılabiliyor.

BitPay CEOsu Google ve Samsung Payin yakında BitPay Card için destek vereceğinin de müjdesini verdi. Tüm bunlarla birlikte MasterCard 2021de doğrudan kripto para ödemelerini destekleyeceğini açıklamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku