JPMorgan Bitcoin e (BTC) Yeşil Işık Yaktı

0 1

JP Morgan eş başkanı Daniel Pinto CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda müşteri talebi arttığında platformları aracılığıyla Bitcoin ticareti sunmaya açık olduklarını söyledi. Pinto’nun yorumları Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon’un artan müşteri talebini gerekçe göstererek Bitcoin hizmetinin başladığını duyurmasının ardından geldi. Pinto şunları söyledi: 

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı gelişirse biz de dahil olmamız gerekecek. Talep henüz yeterli değil ama bir noktada olacağına eminim.”

JP Morgan geçtiğimiz günlerde binlerce tüccar ve yatırımcı ile devasa bir toplantı düzenledi. Birçok şirketin müşterisinin bankacılık devine Bitcoini tanıtmasını istediği bildirdi. Pinto şöyle bir açıklama yaptı:

“Geçen ay düzenlediğimiz toplantıda Bitcoin grafiklerine bakıp kazanaçları ve yükselişi izlerken salyaları akan kendi tüccarlarımızdan gelen taleple boğuşmak zorunda kaldık”

Bitcoin için artan talep birçok ticari bankayı ve finans kurumunu lider kripto para birimi için doğrudan bir satış noktası olmayı düşünmeye zorladı. Birkaç hafta önce JPMorgan analistleri Bitcoinin bir daha asla 40 bin doları geçemeyeceğini idda etmişlerdi. Tesla ve diğier dev şirketlerin benimsemeseinden sonra bankacılık devi de bakış açısını değiştirmişe benziyor.

Kripto Para Dünyasında Yeni Bir Çağ Başladı

Bitcoin Ocak ayında çoğunlukla 35 bin doların altında kaldığından finans devlerinin çoğu Bitcoini tekrar hızlı bir şekilde reddetti bu da perakende ve kurumsal talebin bittiğini öne sürdü. Ancak Mastercard gibi birçok finans kurumu ve ödeme işleme devi doğrudan Bitcoin ve kripto para tekliflerini duyurur duyurmaz ve Teslanın Bitcoin satın almaları bu kısır ve sessiz döneme son vererek kripto para dünyasında yeni bir çağ başlattı.

Raporlara göre Goldman Sachs kısa süre önce dijital varlık yönetimi şirketi olan Galaxy Digital ile özel bir forum düzenledi. Söylentiler Goldman Sachsın Bitcoin hizmetlerini entegre edecek bir sonraki bankacılık devi olabileceğini öne sürüyor.

Galaxy eş başkanı Damien Vanderwilt de aynı şeyi ima etti ve şöyle dedi:

 Galaxy Goldman ve diğer bankaların aynı zorluklarla yüzleşmesine yardımcı olabilir; dijital varlık sektöründeki finansal hizmetler için bağlantı noktası olarak bunu yapmak için benzersiz bir konumdayız

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku