Ünlü CEO, Bu Metaverse Projeden Milyonluk Alım Yaptı!

117

Portion NFT borsası CEO’su, 1.2 milyon dolarlık bir metaverse arazisi satın aldığını açıkladı. CEO Jason Rosenstein, “ilk dijital soylulaştırma” (gentrification) hızlanırken, şirketinin neden popüler metaverse coin Decentraland‘da 1,2 milyon dolarlık bir arsa satın aldığını anlattı. Şirketin satın aldığı oyundaki arsa, yoğun yaya trafiğine sahip bir yola yakın olan tüm bir bölgeyi kapsıyor.

Metaverse mülk değerleri, gerçek dünyadakileri yansıtıyor

Bir NFT müzayede evi ve NFT borsası olan Portion, geçen ay 1,2 milyon dolarlık bir sanal gayrimenkul satın aldı. Portion şirketinin CEO’su metaversedeki mülk değerlerinin ve piyasa eğilimlerinin fiziksel dünyadakileri yansıttığına inanıyor. Metaverse mülk anlaşması 27 Ocak’ta tamamlandı ve şirket, Decentraland’daki “Portion District” için o sırada yaklaşık 1,2 milyon dolar değerinde 425 bin MANA ödedi. Rosenstein “Bu dev adımı Decentraland’da mega bir plan için attık çünkü sanatçılar bizden bir şeyler, NFT’leri yeni bir şekilde hayata geçirecek bir alan inşa etmemizi istediler” dedi.

Ünlü CEO, Metaverse projelerin “süper deneysel” olduğunu söylese de, satın alma konusunda iyimserliğini koruyor ve sanal diyara hücumu tarihteki “ilk dijital soylulaştırma” olarak nitelendiriyor. Rosenstein, Portion’un Decentraland’daki 52 parsellik arsasını bir yolun ve diğer markaların arazi satın aldığı büyük bir plazanın yanında olması nedeniyle seçtiğini açıkladı. “Ayrıca, Decentraland’ın merkezine mümkün olduğunca yakın olmak istiyoruz” dedi.

Sanal arazi, bir sonraki NFT dalgasının olacağı yerdir

Rosenstein metaverse arsa satın alımıyla ilgili tüyolar da verdi. CEO, “sizinle aynı şeyi yapan benzer markaların olduğu bir alana yerleşmeye ve bir yola mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışın” tavsiyesinde bulundu.

Bu, Portion’un metaverse projedeki satın aldığı ilk arazi değil. Şirket daha önce Decentraland Arts District’ten ücretsiz arazi almıştı. Ayrıca şirket, geçtiğimiz Temmuz ayında, Decentraland’da geniş bir NFT sanat eseri yelpazesine sahip yedi katlı bir sanal müzeye de giriş yapmıştı. Rosenstein şimdi, sanatçıların ve yaratıcıların bir araya gelip iş alışverişinde bulunabileceği bir yer olarak markanın varlığını daha da geliştirmek istiyor. Rosenstein konuyla ilgili şunları söyledi:

Sanal arazi, bir sonraki NFT dalgasının olacağı yerdir. İnsanlar NFT çizimlerinin 3B modellerine sahip olmaya başlayacaklar. Bu yüzden bu büyük sanal mülkü almak için bu kadar istekliydik. Metaverse projedeki araziyi satın almak, 1800’de Manhattan‘da arazi satın almak gibidir. Hiç kimse gerçekten çok fazla şey bilmiyor. Sadece bir tahminde bulunmanız ve denemeniz gerekiyor.

Daha fazla metavers haberi için KriptoArena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak markets.businessinsider.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku