Teknik Analistten Düzeltme Uyarısı: Bitcoin Dibi Gördü mü?

1.682

Kripto para analisti Nicholas Merten, mevcut Bitcoin (BTC) ve kripto piyasası düzeltmesinin henüz bitmediğine inanıyor. İşte detaylar..!

Merten’e göre kripto piyasası aşağı yönlü hareket etmeye devam edebilir

DataDash’in yeni bir bölümünde Merten, 480 bin YouTube abonesine genel kripto piyasa değerinin aşağı yönlü hareket etmeye devam etmesini beklediğini söyledi. Merten’in yorumu ise şöyle:

Nereye gidiyoruz diye düşünüyorum…? Genel olarak 2,4 trilyon dolar aralığına (toplam kripto para piyasası değeri olarak) doğru gideceğimizi düşünüyorum. Bu, piyasa değerlemesinde yüzde 20’lik bir düzeltme anlamına geliyor.

Merten, yaşanan bu düzeltmenin, lider kripto para birimi Bitcoin ve  tüm piyasayı önemli ölçüde yükselten bir sonraki “süper dalga” rallisinin katalizörü olarak hareket edebileceğini söylüyor ve şunları ekliyor:

Muhtemelen bu aralıkta (kabaca 2,59 trilyon dolar) zikzak çizeceğiz ve sonunda bir çıkış için bir yol oluşturacağız. Bu ne kadar sürecek? Bilmiyorum, özellikle ve burada ne olacağına dair tahmin istemiyorum. Kripto pazarındaki bir sonraki süper dalgadan önce piyasaya girmek ve yeni pozisyonlar yakalamak istiyorsanız, başlamak isteyeceğiniz aralığın burası olduğunu düşünüyorum.

Anlık olarak ise mevcut kripto piyasası değeri 2,65 trilyon dolar. Bitcoin ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Kısa vadede Bitcoin fiyatı belirsiz görünüyor

Piyasa değerine göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’i inceleyen Merten, Bitcoin’in (BTC) 60 bin dolar değer aralığına yakın bir düşüş eğilimi sergileyebileceği yönündeki spekülasyonları ele alıyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Bununla pek ilgilenmezdim, bunun çifte tepe olduğunu düşünmüyorum. Açık olarak burada tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledik ve bu önceki direnç aralığının (60 bin dolar) etrafında gezinmeye başladık, ancak bunun için birkaç kez daha test edeceğiz.

Analist Merten, daha kısa vadeli zaman dilimlerinde, Bitcoin’in fiyatının belirsiz görünebileceğini söylüyor – buna rağmen, lider kripto Bitcoin şu anda Ekim ayında ve bu ayın başlarında olduğu fiyat aralığında. Merten, BTC’nin şu anki durumu hakkında şu ifadeleri paylaşıyor:

Akıl sağlığınız için yapmanızı isteyeceğim en büyük şey, beş dakikalık tabloya bu şekilde bakıp kendinizi kaptırmayın, her şey alt üst olacakmış gibi görünecek. Gerçekte, Bitcoin olağanüstü biçimde iyi durumdaydı. Bu genellikle Kasım ayının başlarında Ekim ayına kadar takıldığımız aralıktır, yani o kadar da kötü değil.

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 6,2 düşüşle 60.123 dolardan işlem görüyor. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku