Santiment’ten Kritik Ethereum Uyarısı: Alarm veriyor!

3.273

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, lider altcoin Ethereum (ETH)’un zincir üzerinde kırmızı sinyaller verdiği konusunda uyarıda bulunuyor.

Santiment, Ethereum fiyat artışı ile işlem hacmi arasındaki ters orantıya dikkat çekiyor

Santiment’in yayınladığı yeni bir raporda, Ethereum (ETH)’un fiyat artışı ile işlem hacmi arasında ters orantı olduğunu bildirdi. ETH fiyatı Eylül ayından beri yukarı yönlü hareket etse de, işlem hacmi son zamanlarda düşüş eğilimi gösteriyor.  Lider altcoin’in işlem hacmi fiyatla yükselmeye çalışsa da, başarılı olamadı ve düştü. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, açıkladığı raporda konu ile ilgili şunları söylüyor: 

Fiyat ve işlem hacmi arasında güçlü bir farklılık görüyoruz. Fiyat yükseliyor, işlem hacmi yükselmeye çalışıyor ama başarısız oluyor ve aşağı doğru gidiyor.

Santiment, lider altcoin Ethereum (ETH)’un zincir üzerindeki benzersiz ETH adreslerinin sayısını 30 Ekim 2021 tarihinde 675.500 olarak bildirirken, şuan ETH adreslerinin sayısı 555.020 olarak görülmektedir. Yani 30 Ekim tarihinden şimdiye kadar yüzde 17’nin üzerinde bir düşüş oluşmuş durumda. Bunun yanı sıra, ETH’nin sosyal hacminin arttığı görülüyor. Sosyal hacim, basitçe söylemek gerekirse, bir kripto para biriminin arama motorlarında kaç kez veya ne kadar arandığını veya yazıldığını ölçer. Kripto yatırıcıları söz konusu metriğin gösterdiği verilere bakarak yatırım yapacakları kripto para hakkında bilgilenirler. ETH’nin sosyal hacminin artması, yatırımcıların ETH rallisi konusunda aşırı iyimser olduğunu gösteriyor.

 

Santiment: Zincir üstü veriler endişe verici!

Santiment’in radarındaki diğer bir metrik, tüm ağ işlemlerinde günlük toplam yatırım getirisini ölçen ağ kar/zararıdır (NPL). Santiment’e göre, NPL’deki büyük bir düşüş, Ethereum yatırımcılarının ortalama olarak zararına satış yaptığını gösteriyor. Santiment, bu zincir üstü sinyallerin “endişe verici” olduğunu ve firmanın akıllı sözleşme platformunda “genel olarak düşüş eğiliminde” olduğunu söylüyor:

Fiyatın yükselmesine rağmen ağ etkinliğinin düştüğünü görüyoruz. İnsanlar, Ethereum yükselse bile, kar elde edemeyecek kadar rahatlar (NPL’de görülebilir). Zarar etme ihtimalleri yüksek

Ünlü Analist Ethereum, DOT ve FTT Rallisi İçin Tarih Verdi!

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, zincir üstü veri sağlayıcı Santiment, geçtiğimiz hafta, Ethereum rallisinin önündeki  en büyük engellerden birinin, yüksek gas ücreti olabileceğini söylemişti. ETH gas ücretinin ortalama maliyetinin, beş ayın en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından  Santiment şu açıklamayı yapmıştı:

Ethereum, an itibariyle 4.702 dolardan işlem görüyor ve 5 bin dolara kısa vadede ulaşılabileceğine dair iyimserlik yüksek görünüyor. ETH rallisini engelleyen faktörlerden biri, ortalama ağ ücretinin en son 12 Mayıs’ta yüksek bir rakam olan 63.50 dolar olması.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku