Teknik Analist: 4 Altcoin Staking İle Çok Kazandırabilir

114

Son zamanlarda kripto para ekosistemi genelinde yatırımcılar pasif gelir elde etmek için “staking” yapıyor. Piyasanın popülerlerinden olan Bitboy Crypto, staking yapılabilecek 4 altcoin grubunu takipçileriyle paylaştı. Bu yöntemin baya popüler olmasına karşın, staking yapılacak projenin doğru seçilmesi çok büyük önem arz ediyor. Staking ile pasif gelir sağlamak için varlıklarınızı kilitlemeniz gerekiyor ve bunu yaparken de elbette yaptığınız yatırımın elde ettiğiniz gelire değmesi gerekiyor.

Yüzde 70’inden fazlası staking’de bulunuyor.

Analistin ilk sırasında gelen, staking ile pasif gelir elde edebileceğiniz ilk proje son zamanların gözdesi olan Cardano (ADA). Altcoin ADA’nın piyasa değeri yaklaşık olarak 47 milyar dolar olmasına rağmen 31 milyar doları staking’de bulunuyor. Bu dolaşımda bulunan ADA’nın yüzde 70’inden fazlasının staking için kullanıldığını gösteriyor. Bu nedenle çoğu analist, ADA için yükseliş bekliyor. ADA, yazı yazıldığı an itibariyle 1,43 dolardan el değiştiriyor.

Popüler analist Bitboy Crypto, listesinde Cartesi (CTSI)’ye de yer verdi. Analist, Cartesi’yi staking yapabileceğiniz en iyi ikinci kripto varlık olarak görmesiyle beraber Cartesi, blockchain sisteminde ilk işletim sistemi ve katman-2 çözümü olarak açıklanabilir. Analist, Cartesi için uzun vadeli bir yükseliş beklediklerini de takipçilerine aktardı. Bir diğer yandan CTSI staking borsalarda pek tercih edilmese de Cartesi için büyük kazançlar sunan birkaç stake havuzu da mevcut. Anlık olarak 295 aktif node var ve her havuz blok başına 2.900 CTSI kazanıyor. Analistlere göre CTSI için staking’de görülen yıllık getiri tahmini ise yüzde 46,7 olarak görülüyor. Cartesi, yazı yazıldığı an itibariyle 0,777 dolardan işlem görüyor.

Listedeki diğer iki altcoin ise AVAX ve GALA

Bir diğer popüler altcoin Avalanche ise merkezi olmayan uygulamalar ve özel blockchain ağları için bir platform işlevi gören birinci katman bir blok zinciri. Platform’un hedefi ise ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar hızlı bir sistem oluşturmak. Avalanche, blockchain sistemindeki en hızlı akıllı sözleşme platformu olarak bilinmesiyle birlikte AVAX ile stake yapmanın mantıklı nedenleri olduğu düşünülüyor. Diğer herhangi bir PoS protokolüne kıyasla etkinliğini güvence altına alan en fazla doğrulayıcıya sahip olan Avalanche’ın, şuanda yüzde 59’u staking’de bulunuyor. Bu oranın fazla olmasının bir nedeni ise AVAX’ın stake edebileceği yerin çok fazla olması olduğu belirtiliyor. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere AVAX, anlık olarak 114 dolardan el değiştiriyor.

Analistin listesindeki son altcoin ise GALA. Gala Games, blockchain teknolojisinin yardımıyla birlikte oyunculara oyunların ve oyun içi varlıkların kontrolünü vererek oyuncuları oyunun içine yeniden katmayı etmeyi hedefliyor. Platformun sınırsız stake süresinin olması yatırımcıları ise kendine çekiyor. GALA, anlık olarak 0,495887 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku