Dogecoin ve Vitalik Buterin El Ele: Yeni Proje İçin Yol Haritası Açıklandı!

1.051
 Dogecoin (DOGE), bu yılın başlarında hisse kanıtı’na (PoS) geçme planlarını netleştirdi. DOGE Vakfı, PoS’a dayalı benzersiz bir topluluk stake teklifi geliştirmek için Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin ile birlikte çalıştıklarını ortaya koydu.

Dogecoin, proje için yol haritasını açıkladı

Dogecoin Vakfı aynı zamanda Vitalik ile PoS’un sadece büyük oyuncuların değil, tüm yatırımcıların kendilerini ödüllendirecek bir şekilde katılmasına izin verecek bir ‘Topluluk Staking’ versiyonu için benzersiz bir Doge teklifi hazırlamak için çalışıyor. PoS hareketinin bir parçası olarak listelenen üç ana proje vardır: Meme kripto para biriminin farklı bir biçimi olan LibDogecoin isminde yeni bir para birimi ve yeni bir PoS cüzdanı olan Gigawalle. Geliştiriciler, erken testler için entegratörlerden zaten destek aldı. Resmi blog yazısında şu açıklamalara yer verildi:
Önümüzdeki birkaç ay içinde Libdogecoin ve GigaWallet projeleri şekillenmeye başlayacak ve bunları projelerinde kullanmak isteyen bazı erken entegratörlerimiz var. Bu ilk projeler sağlam bir temel oluşturmayı hedeflerken, gelecek projeler işlem hacmini ve ölçeğini iyileştirmeyi hedefleyecek.
Binance'dan Dogecoin (DOGE) Açıklaması: Açılıyor!
 
Ethereum, ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için PoW’dan PoS’a büyük geçiş yapan öncü proje olarak kabul edilir. Ethereum’un PoS ETH 2.0 ana ağ lansmanının 2022’nin ilk veya ikinci çeyreğinde başlaması bekleniyor ve bunun için denemeler çoktan başladı. Kripto topluluğu, Bitcoin savunucularının PoW’u merkeziyetsizliğinin mutlak ve tek yolu olarak gördüğü madencilik konsensüs tartışması konusunda kesinlikle bölünmüş durumda. Eski Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi önde gelen isimler de dahil olmak üzere birçok kişi, PoS’un PoW’a kıyasla merkezi ve güvenli olmadığını söyledi.

İş kanıtı (PoW) ve enerji tartışmaları

Şu anda Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer birkaç Blockchain tarafından kullanılan PoW, en merkeziyetsiz ve en güvenli Blockchain olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, ağdaki her madenci bir sonraki bloğu üretmeye çalıştığından, bu madencilik protokolü önemli ölçüde daha yüksek bir enerji tüketim oranına sahip.
Bu yılın Mayıs ayında, PoW madencilik konsensüsüne karşı büyük bir kargaşa yaşandı ve DOGE ve SHIB gibi birçok mevcut proje, bir değişim aradıklarını açıkladı. Daha fazla Dogecoin haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku