Tek soru: Bitcoin düzeltmesi bitti mi?

0 1

Son çöküş sırasında yaklaşık 2 milyar dolar değerinde long pozisyon yok edildikten sonra geriye kalan tek soru şu: “Bitcoin düzeltmesi bitti mi?”

Bitcoinin düzeltmesi yaklaşıyordu ancak kimse ne zaman bekleyeceğini bilmiyordu. Üstelik her dalgalanmada Bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesine daha da yakınlaştı. Bu nedenle kripto para biriminin son hareketleri birçok kullanıcıyı gafil avladı. Greed ve FOMOnun duyguları her zamanki gibi devraldı ve grafiklerde küçük bir düzeltme olsaydı elde edilecek gerekli ivme olmadan fiyat yükselmeye başladı.

Bunu bir düşünün! Aşağıdaki tablo Bitcoinin son rallinin çoğunda sürekli olarak aşırı satın alındığını açıkça gösteriyor. Bu bir düzeltmenin gecikmiş olduğunun kanıtı olsa da aynı zamanda kripto kullanıcılarının BTCnin fiyat hareketi tarafından ne kadar uzun süredir gafil avlandıklarını da ortaya koyuyor.

Bir sonraki tabloyu FOMO ve Açgözlülüğün zirvede olan duygularını vurgulayan sonraki tabloyu da düşünün. Aslında bu duygular bir süredir zirveye çıkıyordu bu yüzden evet Bitcoinin listelerde tüm zamanların en yüksek seviyesini kırma şansı olması için ne kadar küçük olursa olsun bir düzeltmeye ihtiyaç vardı. Düzeltmeler olmayacağı için yeni bir rekor seviye olmayacaktı.

Balinaların ralliye etkisi

Ekteki tablodan balinanın 19 Ekimden beri piyasayı short pozisyon aldığını görüyoruz. 19 Ekimden sonra Bitcoinin fiyatı nihayet listelerde 11.000 $ dan 19.000 $ a yükselmeye başladı. Şimdi bu bir balina için birkaç seviyede alışılmadık bir oyun.

Aslında bunun neden olağandışı olduğunu anlamanın iki yolu vardır:

Kısa belki de uzun bir pozisyona karşı basit ama saf bir önlemdi.Sadece kendi başına ralliyi engellemeye çalışan bir balina 24 Kasımda fiyat düştüğünde söz konusu balina short pozisyonun çoğunu [hem USDT hem de USD] kaplamış görünüyordu.

Öyleyse düzeltme hala belirgin mi?

Belki. Şu anda Bitfinex ve Binancedeki kısadan uzağa oranlar alışılmadık derecede yüksek. İki borsanın en büyük BTC-USDT alım satım çifti sıcak noktalarından ikisi olması ışığında piyasanın boğalarına yönelik olasılıklar çok uygun görünmüyor.

Aslında ekli tablonun gösterdiği gibi 19.500 $ ve 18750 $ dan çok sayıda satış emri var. Bu nedenle bu seviyelere kadar sorunsuz bir Bitcoin artışı bekleyebiliriz. Bununla birlikte söz konusu seviyelerin ötesinde BTC için bir düzeltmenin değişikliğe tabi olacağı da unutulmamalıdır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku