TDS Analistleri: Altın Fiyatı, Bu Seviyelere Düşebilir!

115

Altın fiyatı gün içinde 5,27 dolar oranında fiyat kaybı ile düşüş eğilimini sürdürüyor. TD Securities stratejistlerine göre, 1.914 dolar seviyesinin altındaki bir kırılma XAU/USD’yi daha fazla düşüşe karşı savunmasız bırakabilir. İşte analistlerin konu hakkındaki tahminleri…

Değerli metalin talebindeki büyük itici güç sona eriyor olabilir

Kanada merkezli bir yatırım bankası olan TD Securities analistlerine göre ETF ve Comex akışlarından gelen altına yönelik talepteki muazzam itici güç, güvenli liman akışları kısa ömürlü olma eğiliminde olduğundan tarihsel benzerlerine paralel olarak sona eriyor olabilir. Bununla birlikte, grafikler, altındaki önemli trend takipçisi likidasyonları için son derece inceyken, tüketici talebi şimdi fiyatlardaki artışın ardından zayıflık belirtileri gösteriyor. Analistlere göre ayrıca geniş bir trader grubundan gelen koordineli bir satın alma dürtüsü, geçtiğimiz haftalarda altın fiyatı için çarpıcı bir yükselişe yardımcı olmuş görünüyor.

Kriptoarena.com olarak daha önce de analizlerine başvurduğumuz TD Securities analistlerine göre daha önce akışlarda koordineli bir tersine dönüş görülüyordu. Analistlere göre başlangıç ​​olarak, altın fiyatı için ons başına 1914 seviyesinin altına bir kırılma, önemli bir satış programını hızlandırabilir. Piyasa, TDS analistlerinin beklediği gibi büyüme şokunun enflasyon şokundan daha hızlı sönebileceği bir geleceği iskonto etmeye başlarsa, değerli metalin fiyatları özellikle daha sert bir Fed profiline karşı savunmasız olabilir. Dolayısıyla bu da daha derin bir konsolidasyonun kapısını açabilir.

Altın fiyatı için izlenmesi gerekenler

Değerli metal gün içinde hafif/aralığa bağlı fiyat hareketlerine tanık olurken, son keskin düşüşünü önceki gün ulaştığı iki haftanın en düşük seviyesinde konsolide etti. XAU/USD, Avrupa seansının erken saatlerinde savunmada kalarak en son 1.915 dolar bölgesinde işlem görüyordu. Öte yandan küresel risk hissi, Ukrayna’daki savaşı sona erdirmek için olası bir diplomatik çözüm umuduyla desteklenmeye devam ederken Çin’in borsayı istikrarlı tutacağına dair raporlardan ek bir destek aldı. Bu da geleneksel güvenli liman varlıklarına ağırlık veren önemli bir faktör olarak görülüyordu. Bunun dışında, yükselen ABD Hazine tahvili getirileri, altın fiyatı için direnç görevi görüyor.

Trader’ların isteksiz görünmesi ve iki günlük FOMC para politikası toplantısının sonucunu beklemesi nedeniyle olumsuzluk, en azından şimdilik, hafiflemeye devam ediyor. Piyasalar, inatla yüksek enflasyonla mücadele etmek için Fed’in politika sıkılaştırmasının başlamasına ilişkin beklentileri tamamen fiyatladı. Piyasa uzmanlarına göre bu nedenle, odak noktası, ABD dolarını etkileyecek ve altın fiyatı için yeni bir yön ivmesi sağlayacak olan gelecekteki faiz artırımlarının hızına ilişkin ipuçları olacak. Ana merkez bankası olay riskine yönelen trader’lar, ABD’nin aylık Perakende Satış verilerinin yayınlanmasından ve Rusya-Ukrayna krizini çevreleyen yeni gelişmelerden ipuçları alacaklar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku