TCMB’den bir dijital para atağı daha… İş ilanı yayımladı…

0 5

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) dijital para konusundaki çalışmalarına ciddi hız verdi…

Banka dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere 10 uzman yardımcısı aradığını duyurdu.. İş ilanında bankanın stratejik hedefleri doğrultusunda Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünde dijital paraya ilişkin ArGe projelerine devam edildiği bu projelerin hayata geçirilmesi için hazırlıklar yapıldığı kaydedildi.

Başvurular 09 – 28 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak… Başvuru elektronik yolla gerçekleştirilecek…

Başvuru koşulları ise şöyle:

01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği elektrik mühendisliği elektrikelektronik mühendisliği elektronik mühendisliği elektronik ve haberleşme mühendisliği kontrol ve otomasyon mühendisliği yazılım mühendisliği bilişim sistemleri mühendisliği yönetim bilişim sistemleri endüstri mühendisliği işletme mühendisliği matematik matematik mühendisliği uygulamalı matematik finans mühendisliği finansal matematik kriptoloji fizik veri bilimi yapay zeka programlarında lisans ya da lisansüstü eğitimini tamamlamış olmak.

Son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku