DeFi, nihayet Çin de patlıyor!

0 0

Parabolik bir yükselişin ardından Ethereum’un merkezi olmayan finansmanı (DeFi) Çinde popüler olmaya başlıyor.

Bu birkaç yorumcunun Twitterda Çin eğitim ve kullanıcı arayüzlerinin eksikliği nedeniyle DeFinin Çinli yatırımcılara cazip gelmediğini belirttikten sonra geldi.

Analistler merkezi olmayan finans alanına yeni piyasaların girmesinin hem bu protokoller hem de Ethereum gibi madeni paraların değerleri açısından daha da fazla büyümeyi teşvik edeceği konusunda iyimser.

 DeFi Nihayet Çinde Patlıyor!

Ethereum DeFi yatırım platformu Stakedin kurucusu Cole Kennellyye göre “DeFi için WeChat aramalarının sayısı rekor seviyelerde.” 2 Eylülde sosyal medya uygulaması terim için yaklaşık bir milyon arama kaydetti; 2-3 ay öncesine göre yaklaşık yüzde 1.000 daha yüksek.

Twitterda “Molly” isimli popüler bir Çinli kripto yorumcusu bölgedeki DeFinin büyümesini doğruladı. 1 Eylülde bu kripto piyasası segmentine hem beşeri hem de finansal sermaye akışı olduğunu yazdı:

“DeFi artık Çinde başlıyor. Daha önce sadece birkaç WeChat grubu tartışıldı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde DeFiye daha fazla insan girdi hatta bir araya para koyan ve bir “çiftçilik fonu” oluşturan gruplar var ve birçok insan kendi projelerini planlıyor. “

 Ethereum’un DeFi Alanı İçin Daha Fazla Büyüme Gelecek

Analistler Ethereum DeFi alanının bazı eleştirmenlerin önerdiği gibi sıfıra giden yolda değil makro büyüme döngüsünün eşiğinde olduğunu söylüyor.

Mechanism Capitalin kurucusu ve önemli bir DeFi analisti olan Andrew Kang bu yılın başlarında şunları yazdı:

“Uzun lafın kısası akıllı para akmaya başlıyor ve çok fazla çevresel para potansiyel olarak sonradan büyüme yapıyor. Ve daha büyük perakendeye bile ulaşamadım. DeFi gelişimi dönüm noktasına geliyor. Alanı takip edenler tam zamanlı araştırma yaparken bile yeni projelere ayak uydurmanın ne kadar zor olduğunu biliyorlar. “

Eski bir Messari takım lideri ve yatırımcısı olan Qiao Wang DeFinin uzun vadeli beklentileri hakkındaki iyimserliğini yineledi. Son zamanlarda “eski tarz BTC / ETH katilleri” nde kilitli olan büyük miktarda sermayenin DeFinin gerçekte ne kadar büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku