TCMB’den bir dijital para atağı daha… İş ilanı yayımladı…

Abone Ol
TCMB’den bir dijital para atağı daha… İş ilanı yayımladı…
Emre Boran
 • 10 Eylül 2020
 • Yazar:

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) dijital para konusundaki çalışmalarına ciddi hız verdi…

  Banka, dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere 10 uzman yardımcısı aradığını duyurdu.. İş ilanında bankanın stratejik hedefleri doğrultusunda Finansal İnovasyon Genel Müdürlüğünde dijital paraya ilişkin ArGe projelerine devam edildiği, bu projelerin hayata geçirilmesi için hazırlıklar yapıldığı kaydedildi.

  Başvurular 09 - 28 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacak… Başvuru elektronik yolla gerçekleştirilecek…

  Başvuru koşulları ise şöyle:

  01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olmak.

  Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

  En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektrikelektronik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, kontrol ve otomasyon mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilişim sistemleri mühendisliği, yönetim bilişim sistemleri, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği, uygulamalı matematik, finans mühendisliği, finansal matematik, kriptoloji, fizik, veri bilimi, yapay zeka programlarında lisans ya da lisansüstü eğitimini tamamlamış olmak.

  Son başvuru tarihi itibarıyla son beş yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Tcmb ile ilgili her şey

  TCMB’den bir dijital para atağı daha… İş ilanı yayımladı…

  TCMB’den bir dijital para atağı daha… İş ilanı yayımladı…

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) dijital para konusundaki çalışmalarına ciddi hız verdi… Banka, dijital para AR-GE ekibinde çalışmak üzere 10 uzman yardımcısı aradığını ...

  • 10 Eylül 2020
  Merkez Bankası, Blockchain'de aktif olan BKM'nin hissedarı oldu

  Merkez Bankası, Blockchain'de aktif olan BKM'nin hissedarı oldu

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Blockchain alanında önemli çalışmalar yapan Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) hâkim ortak olarak hissedar olduğunu açıkladı. BİTCOİN ANA...

  • 01 Mayıs 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.