Tayland hükümeti, Blockchain aracılığıyla halka tasarruf tahvilleri ihraç edecek

0 0

Ülkenin maliye bakanlığının bir parçası olan Taylandın Kamu Borç Yönetimi Ofisi (PDMO) Blockchain aracılığıyla halka tasarruf bonosu ihraç edecek.

Nation Thailandın Salı günü bildirdiği üzere PDMOnun nominal değeri 1 baht (~ 0030 $) olan 200 milyon baht (~ 65 milyon $) tahvil ihraç ettiği yerel basında yer aldı.

Blockchain teknolojisi PDMOnun genellikle 1000 baht (~ 32 $) fiyatta olan tahviller için böyle düşük bir fiyat belirlemesini sağladı. Milletvekili genel müdürü Patricia Mongkhonvanit “Bu taban seviyesinde daha fazla insanın hükümetin tasarruf bonolarını satın almasını sağlamalı” dedi.

PDMO tahvilleri dağıtmak için devlete ait Krung Thai Bankın (KTBler) Blockchain platformunu ve e-cüzdanını kullanacak. Mongkhonvanit minimum satın alma sınırının alıcı başına 100 tahvil olduğunu söyledi.

Bankanın Blockchain platformu “insanların ve yatırımcıların banka şubelerine gelmeden veya ATM makineleri kullanmadan bonoları satın almalarını sağlayacak. İhtiyacınız olan tek şey e-cüzdanınızda bir KTB hesabı ve kredi” dedi.

Raporda banka ve Maliye Bakanlığının tahvillerle ilgili daha fazla ayrıntıyı daha sonraki bir tarihte duyurması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku