Tarihin en büyük ikinci düşüşü

0 2

BTC.com’dan elde edilen veriler Bitcoin madenciliği zorluğu salı günü yüzde 16 oranında gerileme gösterdi.

Tahminler daha önce gerilemenin yüzde 13 civarında olacağını yönündeydi. Bu Bitcoin tarihindeki en yüksek ikinci gerileme. Hatırlanacağı gibi 2011de yüzde 18 oranında bir gerileme yaşanmıştı. İlginç olan ise o yıldaki gerilemenin de yine ekim ayının sonunda gerçekleşmesi oldu.

Zorluk ayarlamaları her 2016 blokta otomatik olarak gerçekleşiyor ve madencileri etkileyen herhangi bir dış faktörden bağımsız olarak Bitcoinin “zor” para olarak kalmasına izin veriyor.

Böyle bir gerileme daha fazla madencilik katılımcısını blok sübvansiyon ödülleri için rekabet etmeye teşvik ediyor ve bunun sonucunda zorluk tekrar yükselmeye başlıyor.

Kullanıcılar için aşağı doğru ayarlama Bitcoinin mempoolundaki işlemlerin boyutunu azaltmanın yanı sıra ücretleri ve blok sürelerini azaltacak. Earn.comun tahminlerine göre en uygun Bitcoin işlem ücreti 80 bin satoshide (11 $) yüksek kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku