Bitcoin boğası görevine devam edecek

0 0

Twitter CEOsu ve büyük Bitcoin (BTC) boğası Jack Dorsey Twitter yönetim kurulu komitesinin son kararına göre şirketteki rolünü sürdürecek.

Yatırımcı Elliott Management ve Silver Lake ile Mart 2020 anlaşmasının bir parçası olarak Twitterın liderliğini mercek altına aldı. Her iki şirket de bu yılın başlarında yaptığı yatırımlarla Twitterın yönetim kurulunda sandalye kazandı.

Bloomberg 2 Kasımda bir şirket başvurusunda bulunarak bağımsız yönetim kurulu panelinin mevcut yönetim yapısının yeterli olduğu sonucuna vardığını bildirdi.

“Komite yönetime olan güvenini ifade etti ve mevcut yapının yerinde kalmasını tavsiye etti. […] Yönetim kurulu şirketin çalışma planı ve yerleşik kilometre taşları dahil olmak üzere bir dizi faktöre göre şirket ve yönetim performansını değerlendirmeye devam edecek. “

Dorseyin rolünü sürdürmesinin yanı sıra komite Twitterın yöneticilerinin görev sürelerini üç yıldan bir yıla indirmek için bir plan da önerdi. Rapor bu hareketin Elliott gibi yatırımcıların şirketin kontrolünü ele geçirmek amacıyla yönetim kurulu üyelerini değiştirmesini kolaylaştırabileceğini belirtiyor.

Dorsey 2006 yılında sosyal medya platformunu kurduğundan beri Twitter CEOsu olarak hizmet veriyor. Şubat 2020de Elliott Managementın kurucusu Paul Singer Dorseyin Twitter CEOsu olarak görevden alınması için bastırarak Dorseyin zamanının Twitter ile ödeme platformu Square.

Referandumdan kendi liderliğine dönen Twitter kısa süre önce PayPal ve Ripplea Amerika Birleşik Devletlerinde özgür ve adil oylamayı teşvik eden bir ittifakta katıldı. Sözde “Civic Alliance” bünyesindeki firmaların çalışanlarını seçim gününde ücretli izin ve esnek çalışma programları ile oy kullanmaya teşvik ettikleri bildiriliyor.

Dorsey Ekim ayı sonlarında Amerika Birleşik Devletleri Senato Ticaret Komitesi huzurundaki bir duruşmaya katıldı. Dorsey Facebook CEOsu Mark Zuckerberg ve Google’dan Sundar Pichai ile birlikte komitenin sosyal medya içerik uygulamalarında özellikle nefret söylemi ve siyasi ifade özgürlüğü ile ilgili şeffaflık ve hesap verebilirlik konusundaki endişelerini dile getirdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku