Tarih tekerrür ederse Bitcoin 28 bin dolara çıkabilir…

0 1

Uzun vadeli teknik sinyaller yeşile dönmeye başladığında Bitcoin tekrar kazanmaya devam etti. Geçen yılın görünümü tekrarlanırsa yaklaşan bir golden cross daha büyük kazançlar sağlayabilir.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bu hafta 9 bin doların üzerindeki hamle Bitcoin’i bir miktar daha güçlü hale getirdi. Hatta bir ara 9 bin 430 dolar seviyelerine kadar yükseldi Bitcoin.

Bu seviyeden sona beklenen düzeltme hareketine rağmen Bitcoin 9 bin 200 dolarlı seviyelerin üzerinde tutunmayı şimdilik başardı. 

Pazartesiden bu yana BTC sadece dört günde yaklaşık yüzde  9 prim yaptı ve istikrarlı kazançlar elde etti. Analistler altı aylık aşağı yönlü kanalın son hareketler ve daha yüksek seviyeler tarafından kırıldığını gözlemledi.

Günlük grafikte golden cross yaklaşıyor ve 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamaya doğru bir hareket yapıyor. Bu son kez Nisan 2019da gerçekleşti ve BTC 4 bin 500 dolardan 13 bin 800 dolara çıktı.

Kaba bir benzetmeyle Nisan 2019’dakine benzer bir görümünün gerçekleşmesi durumunda önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatlarını 28 bin dolara götürebilir.

Bundan önceki golden cross 2016nın sonlarında bir süre ortaya çıkmıştı. Bundan sonra ne olduğunu hepimiz biliyoruz!

Golden cross nedir?

Golden Cross “Altın Kesişim” anlamına gelir. Temel olarak sadece hareketli ortalamalara bakarak yorum yapılan bir göstergedir. En sık kullanılan göstergesi 50 günlük hareketli ortalama ile 200 günlük hareketli ortalamanın kesişmesi olarak yorumlanır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku