Tarih, Ethereum un orta vadeli yükselişinin bitmediğini gösteriyor

0 0

Ethereum son piyasa genelindeki düşüşten çok etkilendi ve merkezi olmayan finans sektörünün gördüğü geri çekilme muhtemelen bu zayıflığın arkasındaki ana şüpheli durumunda.

Kripto para birimi bu ayın başlarında 500 dolara yükseldi ve Mart ayı ortasında 100 doların altına düştüğünde başlayan yükseliş trendinin muazzam bir uzantısı oldu.

Geçtiğimiz birkaç ayda ETH tarafından görülen kazançlar öncelikle kripto para birimine olan talebe dönüşen ağ talebindeki büyük artıştan kaynaklandı.

DeFi trendi bu ayın başlarında soğumaya başladığında Ethereum büyük bir darbe aldı ve fiyatı nihayetinde bugün yeniden ziyaret edilen 318 dolarlık düşük seviyelere düştü.

Bu düşüşün ciddiyetine rağmen tarih Ethereumun yükseliş trendleri sırasında birden fazla yüzde 20 + geri çekilme görmesinin olağandışı olmadığını gösteriyor.

Bununla birlikte tarih tekerrür ederse bu son düşüşün bir sonucu olarak görülen açık zayıflığa rağmen ETH önümüzdeki aylarda önemli ölçüde yükselebilir.

Boğalar 300 doların altındaki bölgeyi savunduğu için Ethereum düşük seviyelerden geri döndü

Ethereum şu anki 346 dolarlık fiyatıyla yüzde 8 oranında işlem görüyor ve bu da 318 dolarlık en düşük seviyesinden büyük bir artışa işaret ediyor.

Bu düşük seviyeler Bitcoinin 10 bin 200 dolara düşmesiyle birlikte belirlendi; bu boğaların fiyatı 10 bin 800 dolara yükselten kısa bir sıkışma gibi görünen şeyi gerçekleştirdiği nokta civarında.

Kıyaslama kripto para birimi geçtiğimiz birkaç gün ve son haftalarda tüm piyasayı sağlam bir şekilde yönlendirdiğinden Ethereum trendlerinin bundan sonraki eğilimleri muhtemelen öncelikle Bitcoine bağlı olacaktır.

Tarih ETHnin bir sonraki yükseliş trendi sırasında muhtemelen daha fazla düşüş göreceğini gösteriyor.

Bu son geri çekilmenin ciddiyeti 490 doların Ethereum için orta vadede bir zirve gibi görünmesine rağmen kripto para biriminin önceki yükseliş trendlerinin bir analizi yükseldikçe daha fazla geri çekilme görebileceğini gösteriyor.

Araştırma platformu Messari tarafından yapılan bir analize göre Ethereum 2017 fiyat patlaması boyunca yüzde 20den fazla toplam yedi geri çekilme gördü.

“2017 ICO patlaması sırasında ETH Ocak 2018de zirveye ulaşmadan önce yüzde 20den daha fazla oranda yedi kez geri çekildi. Bu döngü ETH yalnızca bir kez yüzde 20 oranında geri çekildi.”

 Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi bu son geri çekilme Ethereumun kısa vadeli piyasa yapısını geçersiz kılmış olsa da makro görünümü inanılmaz derecede parlak kalıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku