Piyasa değerine göre en iyi stablecoinler…

0 0

Cambridge Alternatif Finans Merkezince hazırlanan kripto varlıkları konu alan yeni bir rapora göre bu yıl merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki hızlı büyüme ile desteklenen stablecoinler artık endüstri oyuncuları tarafından kripto endüstrisi için en önemli gelişme alanı olarak görülüyor.

 3. Global Kripto Varlıkları Analizi başlıklı rapora göre stablecoinler hizmet sağlayıcılar tarafından Asya-Pasifik Avrupa Orta Doğu ve Afrika Kuzey Amerika Latin Amerika ve Karayiplerde önemli olarak görülüyor.

Bu arada merkezi olmayan finansın çoğu bölgede gelecekteki gelişim için ikinci veya üçüncü en önemli alan olarak daha geniş bir şekilde ifade edildiği kripto varlık hizmet sağlayıcılarının aynı anketinde ortaya çıktı.

Raporda “hizmet sağlayıcılar” “bir veya daha fazla ödeme saklama ve takas segmentinde aktif olan kuruluşlar” olarak tanımlandı.

Ayrıca rapor gelecekte neyin en önemli olacağına ilişkin görüşlerin anket yapılan küçük ve büyük şirketler arasında nasıl farklılaştığını da inceledi.

Ve bulgulardan yola çıkarak en küçük hizmet sağlayıcıları stablecoinlerin geliştirilmesine büyük şirketlerden daha büyük önem veriyor ancak her iki grup da genel olarak stablecoinleri stake etme merkez bankası dijital para birimleri ve güvenlik tokenlarından daha etkili ve önemli olarak görüyorlar.

 Bildirildiği üzere “DeFi getirileri / faiz oranları pek çok istikrarlı parayı emen bir boşluktur” – Mayıs ayından bu yana stablecoinlerin toplam piyasa değeri iki katına çıkarak Eylül ayında 20 milyar ABD Dolarına ulaştı.

Piyasa değerine göre en iyi stablecoinler:

 Bu arada DeFinin gelecekteki gelişmelerin etkisi açısından neden diğer alanlardan daha aşağıda sıralandığını açıklayan rapor DeFi alanını “büyük ölçüde deneysel” olarak adlandırırken “çoğu DeFi uygulamasının herhangi bir önlemle anlamlı bir şekilde merkezden uzaklaştırılamayacağını” da ekliyor.

Rapor “Bu uygulamaların çoğu merkezi desteğe veya bakıma bağımlıdır” dedi ancak “birçok geliştirici ekibi için belirtilen ana hedefin zaman içinde  merkeziyetsizliği  artırmaya odaklanmak olduğu belirtiliyor . ” Rapor ayrıca bu protokolleri “merkezi kontrole daha az bağımlı” hale getirmeye yönelik bir adım olarak DeFi protokol yönetişim tpkenlarının yakın zamanda ortaya çıkışına işaret etti.

Ayrıca son zamanlarda fungible tokenler (NFTler) olarak bilinen sıcak alan ankete katılan beş bölgeden dördünün gelecekteki en küçük etkiye sahip olduğu düşünüldü.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku