Tam 346 milyon PayPal kullanıcısının Bitcoin e erişimi olacak

0 0

PayPalın kripto para birimlerini destekleme kararı uzmanlar tarafından daha geniş kripto para birimi endüstrisi için bir dönüm noktası olarak selamlandı.

 Uzmanlar PayPalın kripto para birimlerini destekleme kararının Bitcoin için tarihi bir an olabileceğini söylüyor.

346 milyon kişilik küresel aktif kullanıcı tabanıyla ödeme devi önemli sayıda müşterisini dijital varlıklarla  tanıştırabilir.

Bitcoinin fiyatı bu habere hızla tepki gösterdi ve 13 bin doların üzerine çıktı.

Online ödeme devi PayPal bugün kripto topluluğu aracılığıyla şok dalgaları göndererek müşterilerinin yakında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini satın alabileceklerini satabileceklerini ve harcayabileceklerini duyurdu.

Bitcoin fiyatının yükselmesinin yanı sıra daha geniş kripto para birimi endüstrisi için bir dönüm noktası olarak algılanıyor.

Statistaya göre aktif PayPal kullanıcı hesaplarının sayısı 2020nin ikinci çeyreğinde 346 milyona ulaştı. Yeni kripto özellikleri başlangıçta yalnızca ABDde yaşayanlar için mevcut olsa bile bu yine de kriptoya çoğu ilk defa maruz kalacak önemli sayıda insan anlamına geliyor.

346 milyon PayPal kullanıcısının Bitcoine erişimi olacak

Avustralyalı dijital pazarlama ajansı E-Web Pazarlama tarafından toplanan verilerin gösterdiği gibi PayPal kullanıcılarının yaklaşık % 43ü ABDden ve ABDdeki Y kuşağının % 87si para almak ve göndermek için PayPal kullanıyor. Bu lansmanda yaklaşık 150 milyon kişinin PayPal cüzdanlarının tanıdık ortamında kripto para satın alabileceği satabileceği ve harcayabileceği anlamına geliyor.

Rakam rakip dijital ödeme hizmetlerinin kullanıcı tabanını gölgede bırakıyor. Örneğin Jack Dorsey’s Square tarafından geliştirilen Cash App ortalama 30 milyon aktif aylık kullanıcıya sahiptir. Popüler kripto ticaret platformları Revolut ve Robinhoodun her birinin yaklaşık 13 milyon aktif kullanıcısı var.

Quantum Economicste analist olan Jason Deane Decrypte konuşan PayPalın duyurusunun Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesi için bir kilometre taşı olduğunu belirtti.

“Bu Bitcoin tarih kitapları yazılırken çok önemli kabul edilen an olabilir.”

Jason Deane şunları ekledi:

“Bence bu Bitcoinin erişimini büyük ölçüde hızlandırılmış bir seviyede genişletmesi ek hizmetlerin geliştirilmesini teşvik etmesi ve daha fazla kurumsallığa yol açan kripto para birimi kavramının kaya gibi sağlam bir onaylanması olarak hizmet etmesi muhtemel olan kripto para biriminin benimsenmesi için son derece önemli bir hareket. Deane verdiği demeçte “Bitcoin tarih kitapları yazılırken bu çok önemli kabul edilen an olabilir” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku