Tam 3 yıllık dava sonuçlandı… İşe karar

0 10

Üç uzun yılın ardından Tezosun 2017 ICOsu aracılığıyla menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia eden toplu dava sonuçlandı.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre; Tezosu (XTZ) hedef alan üç yıllık toplu dava Yargıç Seeborgun Tezosun 25 milyon dolarlık anlaşmasını 28 Ağustosta onaylamasının ardından sonuçlandı.

Karara göre fonlar 1 Temmuz – 13 Temmuz tarihleri ​​arasında Tezosun 2017 ilk token teklifine (ICO) katılan ve XTZlerini 25 Kasım 2019dan önce bir zarar karşılığında satan “tüm kişi ve kuruluşlara” dağıtılacak. Tokenlerini 25 Kasımdan önce satmayacaklar veya kayıp şifreler nedeniyle XTZlerine erişemeyecekler.

Tarafların 16 Ekim 2020den önce anlaşmadan pay almak için talepte bulunmaları gerekiyor.

Davacıların avukatına ayrıca uzlaştırma fonlarının üçte birine eşit avukatlık ücreti ve ayrıca sanıkların ayrıca ödemesi gereken yaklaşık 203 bin dolar değerindeki dava masrafları da verildi.

Anlaşma aynı zamanda davanın sanıklarını Tezosun kurucularının ailesini ve Tezos Vakfında veya teklifte “hakim menfaati” olan bir firmada pozisyonda bulunan kişileri de kapsam dışında bırakıyor.

Yargıç Seeborg anlaşmayı “adil makul ve yeterli” olarak nitelendirdi ve davanın belki de ilk kez yeni konuları ele alan “en son dava” olduğunu belirtti.

Dava Aralık 2017de bir grup özel davacının Tezosun kurucuları Kathleen ve Arthur Breitmanı ve Tezos Vakfını projenin ICOsunun lisanssız bir menkul kıymet teklifi içerdiğini iddia ederek dava açmasıyla başladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku