Tam 25 milyon dolarlık kripto para dolandırıcılığı

0 1

Bir kripto para şirketinin kurucusu ICO girişimlerine 25 milyon dolardan fazla yatırım yapmak için yatırımcılara yalan söylediğini kabul etti.

Robert Farkas ve Centra Tech Inc.in iki kurucusu olan Sohrab Sharma ve Raymond Trapani; 2018de yatırımcıları VISA veya Mastercardı geçen ve dijital parayla harcayan herhangi bir işte kullanabilecekleri bir banka kartı düzenleyeceklerini yanıltmakla suçlandı. Sharma ve Trapaninin Kasım ayında mahkemeye çıkması bekleniyor.

Farkas salı günü mahkemesinde güvenlik sahtekarlığı dijital sahtekarlık ve komplo suçlu bulundu. Farkas 10 yıl hapis cezasına çarptırılırken savcılar itiraf anlaşmasının bir parçası olarak 250 bin dolar para cezasına ek olarak 70 ila 87 ay hapis cezası talebini kabul etti.

Miamideki lüks otomobil şirketinden kripto para dolandırıcılığına

Üçlü Miamide lüks bir araba kiralama şirketinde çalıştıktan sonra Centra Techi kurdular. Bağış toplama çok hızlıydı. Kısa sürede ünlü boksör Floyd Mayweather ve müzik yapımcısı DJ Khaledi sosyal medyada etiketleyerek başardılar. Ayrıca Harvard tarafından eğitilmiş bir CEOsu olduklarını söyleyerek ün kazanmışlardır. Şirketle ilgili birçok konuda yatan üçlü ICO kaydında da başarısız oldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku