Morgan Stanley’nin tahmini Bitcoin’i 10 bin dolar üzerine taşıyacak mı?

0 4

Yatırım bankası Morgan Stanley dördüncü çeyrekte V şeklinde bir küresel toparlanma öngörüyor. Morgan Stanley ekonomistleri küresel GSYHnin bu yıl yüzde 86 daralmasını beklerken 2021 ilk çeyrekte yüzde 31 büyüyeceğini tahmin ediyor.

Bu tahminlerin kripto piyasasına yansımaları düşünüldüğünde toparlanmanın boyutları yatırımcıların risk iştahını artırabilir ve böylece küresel borsalar ile birlikte Bitcoin de bu iyimserlikten faydalanabilir. Anılan iyimserlik Bitcoin fiyatının 10 bin dolar direncini geçmesine zemin sağlayabilir.

Morgan Stanleynin cesaret verici küresel tahminleri Bitcoin fiyatının 10 bin dolar üzerinde kalıcı olarak kalmasına yardımcı olabilir.

Morgan Stanley’nin “Küresel Yıl Ortası Makro Görünüm” raporuna göre durgunluk beklenenden daha şiddetli ancak daha kısa olacak. Morgan Stanley ekonomistleri toparlanmanın hız kazanması beklentilerine temel olarak kısıtlamaların kaldırılmasını ve genişleyici para politikalarını gösterdi.

ABD Başkanı Trump’ın da Twitter paylaşımında övdüğü raporda Morgan Stanley küresel büyüme seviyelerinin bu yılın son çeyreğinde Kovid-19 salgını öncesi seviyelere ulaşacağını iddia etti.

Bitcoinin pandemi sonrasında makroekonomik katalizörlere yakınlığı arttı

Şubat-Mart’ta yüzde 60tan fazla düşerek önemli kayıplar veren Bitcoin’in bu serbest düşüşü; hisse senetleri emtia ETFler ve tahvillerin birlikte düştüğü küresel bir satış dalgasına denk geldi. Yatırımcılar pandeminin olağanüstü belirsiz ortamında güvenli liman arayışıyla bu varlıklardan çıktı.

Finans piyasalarında uzmanların çoğu potansiyel olarak zorlu bir ekonomik iyileşmenin yanı sıra ikinci bir virüs dalgası endişesi nedeniyle keskin bir geri dönüş bekliyor. Bu da riskli varlıklardan tahvil altın ve dolar gibi güvenli limanlara önemli miktarda sermaye akışına yol açabilir. Ancak işler Morgan Stanley ekonomistlerinin öngördüğü gibi gelişirse Bitcoin’de 10 dolar ve daha üzerine bir yükseliş büyük ihtimal.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku