Tam 142 Milyon Dolar Topladı

0 2

Stabilcoinin arkasındaki şirket olan Paxful ödeme devi PayPal da dahil olmak üzere büyük isimlerden gelen fonların bir sonucu olarak finansman turunda toplam 142 milyon dolar topladı.

Finansman Turuna Dahil Olan Yatırımcılar

ABD merkezli yatırım şirketi olan Declaration Partners finansman turunu yürütmede lider bir kuruluşr. Milyarder David M. Rubenstein PayPal tarafından desteklenen yatırım turunun desteklenmesinde önemli bir rolü olan bir diğer önemli isim. Diğer yatırımcılar arasında Mithril Capital Senator Investment Group RIT Capital Partners plc. Alua Capital Liberty City Ventures Ken Moelis ve RFE Ventures bulunuyor.

C Serisi Turunun (142 milyon dolar) başarıyla tamamlanmasının ardından stabilcoin operatörü şu ana kadar 240 milyon dolar topladı. Paxos CEOsu Charles Cascarilla en son finansmanla ilgili görüşlerini dile getirdi ve paranın firma tarafından stabilcoin ve genel kripto alanı için belirlenen gelecekteki hedeflere yatırılacağını iddia etti ve şu şekilde konuştu:

“C Serisi fonumuz geleceğin finansal piyasa altyapısını oluşturmaya devam etmemize ve büyümemizi hızlandırmamıza yardımcı olacak. Ekibimizin boyutunu ikiye katlamak mevcut ürün çözümlerimizi genişletmek ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu yeni ürünler oluşturmak istiyoruz. Düzenleme güvenilirlik ve güvenliğe yüzde 100 bağlı kalırken tüm bunları yapacağız.”

Cascarilla blog gönderisinde firmanın gelecek yıl için üç ana hedefinden bahsetti. Şirketin en önemli hedefi gelecek olduğu için tokenize edilmiş varlıkları yaymak için çalışmak. Zaten müşteri tabanına tokenize formlarda dolar ve altın sağlıyor. İkinci ana hedef “mühendislik ürün pazarlama uyumluluk operasyonlar hukuk veri ve İK dahil” farklı sorumlulukların üstesinden gelmek için ekibi 100 kişiye genişletmek.

Küresel kurumların güvenini kazanmak için güvenilen bir şirket olmak ise şirketin üçüncü hedefi. Bu amaçla ilgili düzenleyici makamdan bir “ulusal tröst bankası sözleşmesi” almak için bir talepte bulundu. Stablecoin ihraççısı küreselleşmiş finans kurumlarını ve şirketleri yakalamak için “Federally haritasına sahip bir banka” olmaya çalışıyor.

Paxos insanların dijital para biriminde işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri bir ortam oluşturma planına sahip PayPal ile ortaklık yaptığı için ticaretin yanı sıra kripto saklama hizmetleri de sunuyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku