Tam 100 bin dolarlık hesap donduruldu

0 0

Coinbase ve Circle liderliğindeki CENTRE konsorsiyumu kanun güçlerinin talebi nedeniyle bir USDC adresini kara listeye alarak 100 bin dolarlık hesabı dondurdu.

Ethereum blok zincirinde dolar destekli USD Coini yayınlayan CENTER bu hareketi doğrularken Circle sözcüsü Josh Howkins Haziran ortasında gerçekleşen kara listeleme olayını ayrıntılı olarak ele alamayacağını söyledi.

Blockchain gezgini Etherscan’de görülen işleme göre; 16 Haziran 2020 tarihinde USDC’leri çıkaran CENTRE’a ait olan 0x5dB0115f3B72d19cEa34dD697cf412Ff86dc7E1b hesabı tarafından “kara liste” işlev çağrısı yapıldı.

Cirlenin web sitesindeki bilgilere göre; Kara listeye alınan bir adres USDC akıllı sözleşmeleri aracılığıyla gönderme veya alma işlemlerini gerçekleştiremez. Circle ayrıca kara liste adreslerindeki USDClerin tamamen ve süresiz olarak kurtarılamayabileceğini de bildirdi.

Bir kullanıcı “Para bana ait” dedi

Kara listeye alınan adresle bağlantılı başka bir adresin yorumlar bölümünde bir kullanıcı adresin sahibinin belirteçleri kendisinden çaldığını iddia etti.

Merkez adına konuşan bir Circle yetkilisi yaptığı açıklamada “Merkez güvenlik güçlerinin istek üzerine bir adresi kara listeye aldığını doğrular. Aldığımız yasal ve yasal talepleri ayrıntılı olarak açıklayamayız ancak Merkez yargı yetkisi olan bağlayıcı mahkemelerin kararlarına uymayı taahhüt eder” dedi.

Öte yandan USDCnin toplam arzı son zamanlarda 1 milyar doları aştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku