Tam 1 milyar dolarlık Bitcoin, 2015 ten beri ilk kez hareket ediyor

0 0

Anonim bir kripto kullanıcısı 69 bin 370 Bitcoini Silk Road darknet pazarı ile ilişkili bir adresten taşıdı. Bu daha yakın zamanda popüler bir hackleme hedefi haline geldi.

CipherTracein 3 Kasım tarihli bir raporuna göre 69 bin 370 Bitcoin (BTC) veya 960 milyon dolardan fazla ekleyen iki işlemi içeren son hareket Silk Road pazarına bağlı bir adresten kaynaklandı. Kripto kullanıcısı coinlerin büyük kısmını taşımadan önce ilk olarak – muhtemelen bir test işlemi olarak – 1 BTC gönderdi.

Ciphertrace anonim kullanıcının işlemleri adres formatları arasında geçiş yaparak “Bitcoin ağı ile güncel kalmak için” yaptığını tahmin etti. Feshedilmiş darknet pazarı ile ilişkili fonları en son hareket ettiren kişi Nisan 2015te olduğu için BTC cüzdanının aynı zamanda tokenlerin hard forklarıyla ilişkili tüm Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SVye (BSV) de erişebileceği bildirildi.

Ancak firma bilgisayar korsanlığını bir olasılık olarak göz ardı etmedi:

“Bu hareketler korsanların wallet.dat dosyasına erişmesini önlemek için cüzdan sahibinin parayı yeni adreslere taşıdığı veya bilgisayar korsanlarının dosyayı zaten kırdığı anlamına gelebilir.”

Silk Road fonları bilgisayar korsanları arasında iki yıldan fazla bir süredir dolaşan bir cüzdanda bulunuyordu. Eylül ayında cüzdan için wallet.dat dosyasına sahip olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısı 69 bin den fazla coine nasıl erişilebileceğine dair çözümler için kripto topluluğuna bir çağrı yaptı. Hatta bir kuantum bilgisayarı belirleme yolu olarak önerdi…

Silk Road kullanıcıların silahlar ve çalınan kredi kartı bilgileri gibi yasa dışı ürünleri alıp satmalarına izin veren bir dark web pazarıydı. Ancak listelemelerin çoğu yasadışı uyuşturucular içindi. Sitenin kurucusu Ross Ulbricht şu anda kara para aklama bilgisayar korsanlığı ve uyuşturucu trafiğine yönelik komplolardan suçlu bulunduktan sonra şartlı tahliye olasılığı olmaksızın iki ömür boyu hapis cezası çekiyor. Halen hapishaneden Bitcoin piyasası hakkında periyodik analizler sağlıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku