Tahvil kralı: Dolar zayıflayacak, Bitcoin yükselecek…

0 0

Tahvil kralı olarak adlandırılan Jeffrey Gundlach ve 150 milyar dolarlık yatırım fonu CEOsu ve baş yatırım sorumlusu DoubleLine Capital geçtiğimiz günlerde ABD ekonomisinin kısa vadeli geleceğiyle ilgili tahminlerde bulundu. Tahminlerinin çoğu tek bir varsayım üzerine kurulu: ABD doları yakın gelecekte zayıflayacak…

Gundlach bu öngörüyü Federal Rezervin para basmaya devam etmesi ve aynı zamanda yabancıların Amerika Birleşik Devletlerinden elden çıkarmaya başlaması da dahil olmak üzere birçok önemli nedene dayandırıyor. Son olarak USDnin yaklaşmakta olan zayıflamasının üçüncü büyük nedeni olarak büyük bir bütçe açığını gösteriyor ve bu tahminlerin ışığında birçok mükemmel yatırım fırsatının olmasını bekliyor.

Gundlach gelecek için bir başka önemli konu Bitcoin hakkında da bir tahmin de bulunuyor. Kripto para piyasası son birkaç yıldır büyük ilgi görüyor. Bitcoin birkaç yıldır neredeyse günlük manşetler yapıyor. 2017nin sonlarında madeni para başına 20 bin dolara ulaştı. 2018de ise 3 bin 200 dolarlı seviyelere kadar geriledi. 2019da ise tekrar 14 bin dolarlı seviyelere kadar yükseldi. 

Peki Bitcoin?

Gundlacha gelince BTCye karşı hiçbir şeyi yok. 2019da yatırımcıların Bitcoin satın almasını önerdi ve tavsiyesi doğru oldu. Onu dinleyen herkes bir BTC fiyat artışını yüzde 95 oranında gördü. 2020de ise Bitcoin’in 15 bin dolara kadar yükselmesini bekliyor. Bu beklenti Bitcoin traderlarının inandığı şeyden daha iyimser.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku