Balinalar Bitcoin fiyatlarını sallamaya mı hazırlanıyor?

0 2

Son birkaç gün içinde borsalara ve borsalardan yapılan orta vadeli işlemler bir kez daha balinaların ticari hamleler yapmayı amaçlayıp amaçlamadığı konusunda spekülasyonlara neden oldu.

Bitcoin normalden daha uçucu kalır ve nispeten daha yüksek fiyat hareketleri yukarı veya aşağı hareket eder. Ek olarak birkaç milyon aralığında stabilcoin transferleri de hızlanıyor. Stablecoins spot ticareti arttırır ve daha yüksek likidite için çalışabilir.

Ancak son zamanlardaki balina faaliyeti de hafif tıkanıklığa neden olduğu da gözardı edilmemeli. 

Bitcoin zengin listesi borsaların ötesinde madeni para sahipliğinin çeşitli boyutlarda büyük ölçekli depolar yarattığını gösteriyor. 1.000 BTCye sahip cüzdanlar ve 10 bin BTCnin üstündeki yığınlar büyüdü. Bunun yannıda BTC altcoin ve tokenlara kıyasla daha demokratik olarak adlandırılıyor.
Bununla birlikte Reddit tartışması BTCnin daha geniş kabul görmesi durumunda büyük serveti kontrol etme potansiyeli hakkındaki soruyu gündeme getirdi. BTC sansüre karşı dayanıklı ve büyük ölçekli meblağların ağ üzerinden taşınabilmesi servetin kötü niyetli aktörler tarafından da kontrol edilebileceği anlamına gelir.
Şimdiye kadar blok zinciri incelendi ve birkaç adres biliniyor ancak BTC serveti baskıcı rejimlerin elinde yoğunlaştırmak veya terörizmi finanse etmek için de kullanılabilir. Bu nedenle balina işlemleri ve faaliyetteki ani artışlar dikkat çekiyor
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku