Tahtını Bitcoin’e bıraktı… Peki XRP için gelecekte neler var?

0 37

Japon kripto traderlarının XRPye verdiği destek bugüne kadar oldukça biliniyordu. Aslında XRP Japonyadaki Bitcoinden daha popülerdi. Bunun yansıması özellikle fiyatın 4 dolara yaklaştığı dönemde görüldü.

Öte yandan son rakamlar XRP için acı verici bir tablo göstermiyor. Görünüşe göre Japon yatırımcılar XRPyi eskisi kadar desteklemiyor.

20 Haziranda ülkenin düzenleyici organı FSA tarafından lisanslanan kripto para borsası BitBanktan piyasa analisti Yuya Hasegawa yatırımcılar tarafından tutulan XRPnin pazar payının giderek azaldığını ortaya koydu.

Aşağıdaki aylık hakimiyet tablosunda da görülebileceği gibi XRPnin hakimiyeti Japon yen bazında Aralık 2018 itibarıyla yüzde 5136 idi. Sonraki dönemde XRP oranı kademeli olarak azalırken Bitcoin oranı kademeli olarak arttı. Ulaşılan noktada XRPnin hakimiyet oranı yüzde 2754 iken Bitcoinin hakimiyet oranı yüzde 5174.

Hasegawa Bitcoinin XRPyi geride bırakmasının nedenlerinden birinin zayıf fiyat performansı olduğunu belirtiyor. Ocak 2019dan bu yana Bitcoin yüzde 153e yakın büyürken XRP aynı dönemde sadece yüzde 17 arttı.

Analist başka bir faktörün XRPde hikaye yoksunluğu olabileceğini söylüyor. “Kripto para piyasasında 2019 ralli kısmen Bitcoin ile ilişkili güvenli sığınak hikayesi tarafından beslendi ve Ocak 2020 ralli jeopolitik riske karşı korunmaya ve ilkbaharda birden fazla yarı beklentisine bağlıydı.”

Tarihsel olarak Bitcoin ile yüksek oranda ilişkilendirilen Ethereum bu yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleşeceği tahmin edilen Serenity güncellemesi hakkında bir hikayesi olduğunu vurguladı. “Bu yüzden geçtiğimiz yıl piyasaya hakim olan popüler hikayeler XRPye tam olarak güçlü ışık tutmadı” dedi.

XRP için gelecekte neler var?

Öte yandan analist XRPnin Kovid-19 döneminin yeni normalinde sağlam bir zemin yaratması beklenebileceğini söylüyor. Hasegawa sınır ötesi ödeme ve havale talebinin arttığını XRPyi yayınlayan Rippleın hızlı ve ucuz çözümler sunan bir altyapıya sahip olduğunu ve XRP kullanımının dünyanın bazı bölgelerinde sessizce arttığını vurgulamaktadır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku