Suçlamaların Odağındaki John McAfee’den İlk Açıklama: Abartılıyor

0 40

2020 sonbaharından bu yana İspanyol hapishanesinde yargılanmayı ve ABD’ye iade edilmeyi bekleyen ve ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından yeni suçlarla karşı karşıya olan kripto para baronu John McAfee, Twitter’dan açıklama yaptı. SEC’in kendisine yönelik suçlamalarının “abartılı” olduğunu söyledi.

Hapishaneden ara sıra Twitter’a erişim izni verilen McAfee, SEC suçlamalarını “aşırı abartılı” olduğunu söyledi. Kendisinin ve ekibinin 2017’den 2019’a kadar Twitter sayfasında tanıtım yapmak için kripto para seçimini nasıl yaptığını da açıkladı. McAfee, kripto para tanıtımı yaparken yönetim ekibi, iş planları, kripto paranın potansiyeli gibi birçok açıdan değerlendirme yaptığını ve altcoin piyasasındaki çöküşü öngörmenin imkansız olduğunu söylüyor.

Ayrıca, kendisine tanıtım yapması karşılığında ABD doları cinsinden değil, tanıtımını yaptığı kripto paralarla ödeme yapıldığını iddia etti. McAfee, tanıtımını yaptığı tüm bu altcoin’lerde sert çöküş yaşanmasına rağmen bile ödeme olarak aldığı tek bir kripto para bile satmadığını da ekliyor.

McAfee’nin en ünlü kripto para birimi Docademic’ti (MTC) ve söz konusu kripto para birimi CoinmarketCap’te şu anda 1.320 sırada ve 0,002397 dolardan işlem görüyor.

McAfee, şimdi de ABD Adalet Bakanlığı’nın kıskacında, federal suçlamalarla karşı karşıya. ABD Adalet Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamada, McAfee’nin iki tür dolandırıcılık yaptığı ifade ediliyor. İlki Twitter hesabından kripto para tanıtarak fiyatı yapay olarak yükseltmesi, ikincisi ise gizli teminatlarla ICO tanıtımları yapması.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku