Bloomberg’in Mart Ayı Raporu Kripto Para Dünyasında Heyecan Yarattı

0 127

Bloomberg, kripto paralar ile ilgili yayınladığı en son raporunda, Bitcoin’in (BTC) daha önce altın, tahvil ve hisse senetlerine konan fondan daha fazlasını çekmeye devam ettiğini bildirdi. Makale, bir sonraki olası fiyat tahminini olarak 100 bin dolar’ı öngörürken, aynı zamanda BTC’nin yatırım tercihi olarak, altını tahtından etmeye başlattığını da vurguladı.

 Altın’ın Şansı Yoktur

Bazıları tarafından dijital altın olarak da adlandırılan Bitcoin’in, kıymetli metalin yerini alacağı anlatısı, geçen yıl kripto para para topluluğu içinde yaygın olarak tartışıldı. COVID-19’un neden olduğu finansal kriz ve finans endüstrisinin yeniden dengelenmesi, dünyanın dijitalleşme sürecini hızlandırdı.

Bloomberg stratejistleri, Mart kripto para raporunda da bu olguyu yeniden doğruladılar. Rapor’da şu ifadeye yer verildi: “Portföylerde Bitcoin’in, altının yerine geçme sürecinin hızlandığını görüyoruz”

Belge, 2020’yi kurumsal yatırımcılar ve şirketler için BTC’nin en iyi yılı olarak vurguladı, çünkü kripto para biriminin düşen volatilitesi ile meşruiyet kazandığını iddia etti.

Durum, 2021’de de Bitcoin’in lehine işleyerek, bir zamanlar altın’da ısrar eden birçok isim lider kripto para birimine yöneldi. Rapor şöyle devam etti:

“Bitcoin girişleri, altın çıkışlarıyla birlikte hızlanıyor ve şu anda bu eğilimi tersine çevirecek bir neden görmüyoruz.”

Daha önce, yatırım devi JPMorgan’dan analistler, BTC’nin pazar payının önemli bir kısmını almaya devam ederken, altın fiyatlarının önümüzdeki yıllarda düşeceğini belirtmişlerdi.

 Sıradaki Hedef 100 Bin Dolar mı ?

Makale ayrıca, lider kripto para biriminin mevcut durumunun, spekülatif risk varlıkları sınıfından “küresel dijital değer deposuna” geçtiğini  açıkladı. Dahası, tüm dünya dijitale geçerken, BTC’nin rolü önümüzdeki yıllarda daha da önem kazanacak.

Yeni coin’lerin üretimi her dört yılda bir azalırken ve kurumlardan hızla artan talebi göz önünde bulundurarak, Bloomberg’in raporu, bir sonraki fiyat hedefinin 100 bin dolar’a ulaşabileceğini öngördü.

Ek olarak, belge Grayscale ve Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) değindi. GBTC primi, tarihsel olarak birçok BTC düzeltmesinin alt seviyesini işaret eden net varlık değeri (NAV) ile karşılaştırıldığında Şubat ayı sonlarında negatif bölgeye düştü.

Sonuç olarak, analistler yıl sonunda, BTC fiyatının 100 bin dolar’a ulaşmasının mümkün olduğuna inanıyorlar. Geçtiğimiz hafta, Magnetic’in Kurucu Ortağı William Quigley önümüzdeki on iki ay içinde Bitcoin’in 150 bin dolar seviyesine ulaşacağını söylemişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku