Şubat Ayında Yapılacak Sanal Bitcoin (BTC) Zirvesi Boğa Koşusunu Etkileyebilir 

0 2

   MicroStrategy CEOsu Micahel Saylor önümüzdeki hafta 3 ve 4 Şubatta Sanal “Bitcoin Kurumsal Strateji” Zirvesine ev sahipliği yapmak için heyecanlı ve hazır görünüyor. Zirvede CEO şirketlerinin rezerv nakitlerinin bir kısmını Bitcoine  nasıl yatırabilecekleri konusunda büyük şirketlere brifing verecek.

Kripto para endüstrisinin üst düzey yöneticileri önümüzdeki hafta yapılacak etkinliğe katılacaklarını teyit ettiler. Sanal zirveye katılacak olan büyük isimlerden bazıları şunlar: Grayscale CEOsu Michael Sonnenshein Stone Ridge Varlık Yönetimi İcra Kurulu Başkanı Ross Stevens Coinbasein kurumsal satış başkanı Brett Tejpaul Fidelity Digital Assets Kraken CEOsu Jesse Powell Gemini’nin yöneticisi Dave Abner ve daha birçok önemli isim.

MicroStrategy Bitcoine şu ana kadar 15 milyar dolardan fazla para harcayarak özellikle son birkaç ayda bir dizi yatırım yaptı. Son satın alma işlemi geçen hafta fiyat 30 bin dolara kadar düştükten sonra gerçekleşti ve 10 milyon dolarlık Bitcoin yatırımını içeriyor.

Michael Saylor büyük şirketleri teşvik etmenin yanı sıra cesur Bitcoin yatırımları yapmaktan da çekinmedi. MicroStrategy toplam 70.784 Bitcoini elinde tutuyor. Michael Saylor sanal Bitcoin zirvesi ile şirketinin Bitcoin yatırım planının detaylarını büyük şirketlerle paylaşmaya hevesli.

Kısa süre önce CNBC’nin Squawk Box programında yer alan Michael Saylor 2021’in Bitcoin için harika bir yıl olacağını söyledi ve şunları ekledi:

“Şubat ayının ilk haftasında binlerce şirket yöneticisi müdürü ve danışmanının bir araya gelmesini sağlayacağız. Hepsi Bitcoini bilançolarına nasıl ekleyeceklerini ve Bitcoin ile ilgili diğer detayları öğrenmek istiyor.

Tüm muhasebe rehberimizi yasal rehberliğimizi ve halka açık bir şirket olarak aylar boyunca yaptığımız tüm çalışmaları yayınlayacağız. Deneyimimizi herkesle paylaşarak Bitcoine yatırım yapma yolculuğunda kaygısı ve korkusu olanlara ışık tutmak istiyouz.”

Bu etkinliğin Bitcoine olan kurumsal ilgiyi ve katılımı artırması ve önümüzdeki Şubat ayı 2021 Bitcoin boğa koşusu için bir itiş gücü olması muhtemel.

 Bitcoin Fiyatı Şubat 2021de Yükselecek

Büyük Bitcoin zirvesinin yanı sıra önümüzdeki ay Bitcoin fiyat rallisini tetikleyebilecek başka zincir üstü ölçümler de var. Bitcoin adresleri aktivitesi uzun vadeli boğa eğiliminin sağlam olduğunu göstererek artmaya devam ediyor. Bitcoin ağıyla etkileşime giren Bitcoin adreslerinin sayısı artarak fiyatların artacağını gösteriyor.

Ocak ayının başlarında 41.500 dolar seviyelerinin üzerine çıkmasının ardından Bitcoin son iki hafta boyunca aşağı yönlü baskı altında kaldı. BTC an itibariyle 30.805 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Kripto para fonlarına yapılan yatırımlarda son dönemde yaşanan artışa bağlı olarak fiyatın önümüzdeki aylarda artmasını bekliyoruz.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku