JPMorgan: Kurumsal Talep Bitcoin i (BTC) Tekrar 40 Bin Doların Üzerine Çıkaracak Kadar Güçlü Değil!

0 0

Bloomberge göre yatırım bankacılığı devi JPMorgan Grayscale’in Bitcoin fon girişlerinde meydana gelen gözle görülür bir yavaşlamanın lider kripto para biriminin tekrar 40 bin dolar seviyesine ulaşmasını engelleyeceği sonucuna vardı:

 “Şu anda Grayscale Bitcoin Trustın arkasındaki kurumsal akış dürtüsü Bitcoinin 40 bin doların üzerine çıkması için yeterince güçlü değil.”

Yeterli Kurumsal Para Yok

Bir numaralı kripto para varlık yöneticisine olan akış hızı büyük kurumların Bitcoine olan ilgisinin hacmi için bir durum analizi ve testi niteliğindedir.

Yaklaşık bir ay önce JPMorgan stratejistleri akışlardaki düşüşün acımasız bir piyasa düzeltmesini tetikleyebileceği konusunda uyardı. O zamanlar Bitcoin 24 bin doların altında işlem görüyordu.

Bitcoin daha da yükseldikten ve 8 Ocakta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42 bin dolara ulaştıktan sonra ralli sürdürülebilir olamayacak kadar ısındı ve bir dizi düzeltme yaşandı. 

JPMorgan Grayscale’in girişlerinin geçen hafta Bitcoinden daha da hızlı bir düşüş gösterdiğini belirtti. Grayscale yüzde 22 düşerken Bitcoin yüzde 17lik bir düşüş kaydetti.

 Grayscale 21 Aralıkta yeni yatırımcılar için kapılarını kapattıktan sonra 12 Ocakta kapılarını yeniden açtı.

22 Ocak güncellemesine göre Grayscale Bitcoin Trust şu anda yönetimi altında 20 milyar doların biraz üzerinde varlığa sahip.

  Grayscale CEOsu Michael Sonnenshein kurumsal yatırımcıların Bitcoin dışında diğer kripto para birimlerine de ilgi göstererek yatırımlarını çeşitlendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 Bitcoinin Pazar Payı Küçülüyor

Görünüşte azalan kurumsal talebin yanı sıra Bitcoinin toparlanması merkezi olmayan finans sektöründeki çift haneli kazançların eşlik ettiği güçlü bir Ethereum rallisi tarafından engellendi.

Bugün erken saatlerde en büyük altcoin Binance borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.475 dolara ulaşmayı başardı ve an itibariyle 1.427 dolardan işlem görüyor. 

Bitcoinin hakimiyeti Kasım sonundan bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 62.45e geriledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku