Şu Anda Piyasada Bir Düzeltme mi Yaşanıyor Yoksa Bir Çöküş mü?

0 120

CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin (BTC) ve büyük altcoinler yüzde 20 oranında düşüş yaşadı. Kripto para  yatırımcısI bu düşüşün bir düzeltme mi yoksa bir cöküş mü olduğunu merak ediyor. Toplam piyasa değeri son birkaç günün kazançlarını silip 2,05 trilyon doların altına düştüğü için bu sabah kırmızı renk kripto piyasasına hakim oldu.

Bitcoin yüzde 18’in üzerinde düşüşle 60.683 dolardan 51.030 dolara düştü. BTC şu anda 54.926 dolardan işlem görüyor ve 24 saatlik işlem hacmi 86.177.659.393 dolar.

Bitcoin ile birlikte birçok altcoin fiyatı da düşüş yaşadı. Ethereum yüzde 8.55 düşerek 2.226 dolar ‘a geri döndü.

Yukarıda gösterildiği gibi, ilk 10’da bulunan kripto paralar kırmızı renkte ve ilk ondaki en büyük darbeyi yüzde 17,49 oranında düşürerek XRP alıyor. Dahası, Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) de bugün yüzde 16’nın üzerinde değer kaybediyor, diğer altcoin’ler ise yüzde 12 ile 5 arasında kayıplar yaşadılar. Ayrıca, ilk yirmi sıradaki grafikte, şu anda sadece Solana (SOL) yüzde 7,31’lik bir kazançla 27,8 dolar ‘a yükseldi.

Kafalar Karışık

Bununla birlikte, piyasalara şu anda ihtiyaç duydukları kuvveti sağlayabilecek hiçbir olumlu etken yok gibi görünüyor fakat çöküşe neden olacak hiçbir hack olayı veya olumsuz haber olmadı.

FXHedge isimli Twitter hesabının, ABD’li yetkililerin kripto para sektöründeki birkaç kuruluşa yapacağı operasyona dair tweet’in bu kaosa neden olduğu söylentileri var ama somut bir gerçek değil.

Bununla birlikte, bu olayın sadece basit bir pompalama ve boşaltma senaryosu olduğuna dair dolaşan başka söylentiler de var.

Dahası, FOMO, kripto para dünyasında bu tür bir düzeltmede en yaygın tepkilerden biridir. Bu nedenle, birçok trader, bu senaryonun sadece bir düzeltme mi yoksa çöküş mü olduğu konusunda kafası karışık. Ancak kesin olan bir şey var ki, yaşanan düşüş bir düzeltme ve piyasa dalgalanmalarına rağmen kripto piyasası güçlü ve istikrarlı kalacaktır.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku